שתף קטע נבחר

שרון ליהדות התורה: בואו נגמור את המשא ומתן

בסוף השבוע שוחח ראש הממשלה, אריאל שרון, עם הרב משה גפני מיהדות התורה וביקש ממנו לגמור את המשא ומתן כמה שיותר מהר. בפגישה שקיים עם שרי שינוי לפיד ופורז, הודיע ראש הממשלה כי הוא שוקל ברצינות להכניס לממשלה את יהדות התורה. פורז ולפיד: "אם החרדים נכנסים, אנחנו יוצאים"

מתקדמים לאחדות: ראש הממשלה, אריאל שרון, שוחח בסוף השבוע עם ח"כ משה גפני וח"כ אברהם רביץ מיהדות התורה וביקש מהם "לגמור את המשא ומתן כמה שיותר מהר". אתמול (א') נועד שרון עם שרי שינוי, יוסף (טומי) לפיד ואברהם פורז, והודיע שהוא שוקל ברצינות להכניס את יהדות התורה לממשלה.

 

פורז ולפיד השיבו: "אם תכניס את החרדים - אנחנו בחוץ". ח"כ גפני הבהיר כי "המשא ומתן עדיין לא בשלבי סיום. עוד לא התחיל כל דיון בסעיפים המשמעותיים".

 

גורמים ביהדות התורה מסרו ל-ynet ששרון אמר: "אני מאמין שנמצא את הדרך לשבת ביחד, גם עם שינוי וגם אתכם בקואליציה משותפת". הגורמים הבינו מדברי שרון שלא יעשה שותפות קואליציונית עם מפלגה שפוסלת אחרת. עמרי שרון אמר בשיחה עם מקורבים: "קשה לנו לשלם את המחיר שדורשת ש"ס. יהדות התורה היא בעדיפות ראשונה".

 

גורם בכיר בשינוי אמר ל-ynet כי אינו פוסל שותפות עם יהדות התורה בקואליציה, אך לא בממשלה. בכירים בשינוי הוסיפו: "ראש הממשלה אמר שהוא מתכוון להכניס את יהדות התורה לממשלה, אבל מצד שני מאוד מאוד רוצה אותנו גם. מבחינתנו, שום דבר עוד לא קורה מחר בבוקר".

 

שני שינוי קראו לשרון להכניס את מפלגת העבודה בהקדם. ראש הממשלה השיב כי הוא מאוד מעוניין ששינוי תשאר בקואליציה. לפיד ופורז שבו והדגישו שכאשר תצורף יהדות התורה לממשלה הם לא יישבו בממשלה. גורמים בשינוי ציינו כי "לא חל כל שינוי בדברים שאמר לנו ראש הממשלה היום, ממה שידענו קודם. הבהרנו את עמדותנו בצורה חד משמעית".

 

ש"ס הציגה את דרישותיה החברתיות

 

אתמול החל סבב נוסף במשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד ובין מפלגות האופוזיציה. צוותי המו"מ של הליכוד וצוות המו"מ של ש"ס נפגשו בבוקר, ובערב ייוועדו אנשי הליכוד וצוות המו"מ של יהדות התורה.  

 

במהלך הישיבה הציגו אנשי ש"ס דרישות שונות בנושאים חברתיים. הם דרשו לשמור על סטטוס-קוו בנושאי דת ולא לקדם את "ברית הזוגיות". הצוותים סיכמו כי לפגישה הבאה יגיע מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, שיציג בפניהם מצגת העוסקת בנושאים כלכליים, כפי שעשה בפני חברי צוות מפלגת העבודה. 

 

אמש נועדו צוותי יהדות התורה והליכוד לפגישה נוספת. בתום הפגישה אמר ח"כ אברהם רביץ: "לטעמי, יש התפתחות גדולה מאוד בכך שהליכוד הציע להקים ועדה מקצועית שתסרוק את הסעיפים בתקציב שעליהם אנו טוענים כי יש בהם קיצוץ לציבור החרדי יותר מאשר לכלל אזרחי המדינה. אנו מתקדמים שלב אחר שלב".

   

ביחס לשינוי אמר רביץ: "אני נותן להם קרדיט גדול, הם ג'נטלמנים. הם הבטיחו שאם ניכנס לקואליציה, הם ייצאו. הם עשו זאת כאיום, אך אני רואה זאת כהבטחה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. שוקל ברצינות
צילום: איי אף פי
צילום: אלכס קולומויסקי
לאופוזיציה? לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
אתר הכנסת
רביץ בדרך פנימה?
אתר הכנסת
מומלצים