שתף קטע נבחר

כביש 6: עצרתם בצד הדרך? תשלמו על זה

נסעתם בכביש 6 ועצרתם בצד מסיבה כלשהי ליותר מ-5 דקות? אל תתפלאו אם בחשבון שתקבלו תחוייבו פעמיים: על שתי כניסות ושתי יציאות. דרך ארץ בתגובה: עצירות ממושכות לא אמורות להתרחש בכביש מהיר

אם אתם נוסעים בכביש 6 כדאי שתעשו את זה מהר ובלי עצירות מיותרות, אחרת אתם עלולים להיות מחוייבים פעמיים. כך בכל אופן גילה י', שנסע בתחילת יולי בכביש מתחילתו ועד סופו בפעם אחת, אך בחשבונית שהגיעה לביתו התברר לו כי הוא מחויב על שתי כניסות לכביש באותו יום.

 

י', שלא הבין מדוע חוייב פעמיים למרות שלא ירד מהכביש, התקשר למוקד שירות הלקוחות של החברה שמפעילה את הכביש, דרך ארץ,  ושם נמסר לו כי אם מתעכבים בכביש בצד הדרך מסיבה כלשהי מעל 5 דקות, הוא מחויב כאילו הוא יצא מהכביש. אחרי שממשיכים בנסיעה מחוייבים בכניסה מחודשת לכביש. 

 

בעקבות השיחה הבין י' את החיוב הכפול אותו קיבל: באותה נסיעה עצר אותו בצד הדרך שוטר שעיכב אותו מעבר לזמן המותר, לפי שיטת דרך ארץ.  אז הוא קיבל קנס מהשוטר, ואחר גם קנס מהכביש על כך שהשוטר עצר אותו.

 

אבל תחשבו רגע על נהג או נהגת שנתקעים בצד הדרך בגלל תקלה ברכב או פנצ'ר - הם גם ישלמו על כך. ומה קורה אם נהג או נהגת מרגישים מאוד עייפים וחייבים לרגע לעצור בצד כדי לנוח ולא לסכן את עצמם ואת הנוסעים לצידם: המנוחה הזאת תעלה להם עוד כסף.  

 

דרך ארץ: לא אמורות להתבצע עצירות בכביש מהיר

 

מחברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, נמסר בתגובה כי "זמני המעבר בין שער אגרה אחד לשני חושבו לפי זמן הנסיעה הנמוך מזמן הנסיעה הממוצע, פלוס טווח ביטחון בגין האטה, עצירה וכיוצא בזאת.

 

"זמני הנסיעה בין שערי האגרה לא לוקחים בחשבון עצירות ממושכות, מכיוון שאלו לא אמורות להתרחש בכביש מהיר. במקרים חריגים בהם מתבצע עיכוב ממושך כמו עיכוב על ידי שוטר וכו', הלקוח מוזמן לפנות אלינו עם אישור עיכוב של משטרת ישראל, ואנו נזכה אותו אם בוצע חיוב כפול. במקרים אחרים - כל מקרה יישקל לגופו של עניין".  

 

עוד נמסר מדרך ארץ, כי "החיוב הכפול של י' נופל בהגדרה של חיוב שיבוטל עם הצגת הסיבה לעצירה הארוכה בשולי כביש 6. במידה ו- י' היה מציג למוקד שרות הלקוחות את העובדה שנעצר על ידי שוטר הוא היה מזוכה מיד על החיוב הכפול. התשובה שקיבל י' במוקד שרות הלקוחות היתה שגויה ועל כך אנו מצרים. נהג שעצר לחמש דקות לא יקבל חיוב בנסיעה נוספת.

 

"אנו ערים לאפשרות שרכב הנוסע בכביש 6 עלול להיעצר בשוליים לתקופת זמן ארוכה מהסביר בגלל סיבות שונות. סל השירותים שאנו מספקים לנוסעים בכביש נועד להפחית את משך העצירה הלא מתוכננת למינימום.

 

"להלן מספר דוגמאות: רכב שנעצר בגלל מחסור בדלק יכול נהגו לפנות למוקד השרות בכביש 6116* להודיע על הבעיה וניידת השרות שלנו תספק לו (ללא תשלום!) את כמות הדלק הנדרשת להגיע אל תחנת דלק קרובה. רכב שאחד מצמיגיו חורר (פנצ'ר) יפנה למוקד וניידת שירות תסיע לו להחליף גלגל ללא תשלום. אם נוסעים ברכב ילדים הם יקבלו משחק דרך קטן כדי להעביר את זמן ההמתנה.

 

"במקרה של עיכוב תנועה מוחלט עקב תאונה שחסמה את הכביש לא יחויבו הנהגים שנעצרו בכביש ללא יכולת תנועה למשך זמן שאינו סביר על הנסיעה בכביש.

 

"בחודש הקרוב מתוכננות להיפתח תחנות דלק, שרות ואזורי מנוחה בצידי הכביש באזורי נען ומגל. עצירה גם למשך של עד שעה וחצי לא תביא לחיוב כפול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
כביש חוצה ישראל
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים