שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל אישר סבב מינויים בצה"ל

רב אלוף משה (בוגי) יעלון אישר היום מינויים לתפקידים בכירים בצה"ל. סבב המינויים יעברו לאישורו של שר הביטחון, שאול מופז. מינויים נוספים שאושרו היום: תת-אלוף יובל חלמיש, כיום קצין מודיעין שדה ראשי, ימונה לקצין המודיעין הראשי. על תפקידו יתמודד אחיו של שר הביטחון

בדיון שהתקיים אחר הצהריים (יום ב') אצל הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, אושרו מספר מינויים לתפקידים בכירים בצה"ל. סבב המינויים אמור לקבל את אישורו של שר הביטחון, שאול מופז.

 

המפקד הבא של כוחות צה"ל ביהודה ושומרון יהיה תת-אלוף יאיר גולן, כיום מפקד אוגדת 91 (עוצבת הגליל), שיחליף את תת-אלוף גדי אייזנקוט. את מקומו של תא"ל גולן באוגדה 91 ימלא אלוף-משנה גל הירש, כיום מפקד בית הספר לקצינים (בה"ד 1), שיעלה לדרגת תת-אלוף.

 

בפיקוד הצפון יתחלפו שני מפקדי אוגדות: את מקומו של תא"ל גרשון הכהן באוגדה 36 (עוצבת געש), יחליף תא"ל אלי רייטר, המשמש כיום כראש חטיבת תוה"ם (תורה, הדרכה ואימונים) במז"י.

 

את הפיקוד על אוגדה 162, אוגדה סדירה של פיקוד המרכז, יקבל תת-אלוף גיא צור, איש שיריון המשמש כיום כראש מטה פיקוד הדרום. עתידו של מפקד האוגדה הנוכחי, תת-אלוף טל רוסו, טרם סוכם.

 

תת-אלוף אביב כוכבי, ימונה לעוזר ראש אגף התכנון, במקומו של תת-אלוף אופיר שהם, שימונה לתפקיד מפקד יחידת לוטם באגף התקשוב.

 

אחיו של מופז יתמודד לתפקיד בכיר במודיעין

 

מינויים נוספים שאושרו היום: תת-אלוף יובל חלמיש, כיום קצין מודיעין שדה ראשי, ימונה לקצין המודיעין הראשי, ועל תפקידו יתמודדו שני קצינים: אלוף-משנה שלמה מופז, סגן ראש חטיבת המחקר באמ"ן, אחיו של שר הביטחון שאול מופז, ואל"מ ג', ראש מחלקת איסוף בחיל המודיעין, אחיינו של הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק. מינוי זה יסוכם בעתיד הקרוב.

 

קצין שריון ראשי, תת-אלוף סמי תורג'מן, ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה (מל"י). אלוף-משנה לורנס מועלם, המשמש כיום כראש מחלקת תכנון וארגון במפקדת זרוע היבשה, ימונה לתפקיד קצין תותחנים ראשי, במקומו של תת-אלוף דני כסיף, שיפרוש ככל הנראה מצה"ל.

 

אלוף-משנה איציק בנטוב, קצין הלוגיסטיקה של פיקוד המרכז, ימונה לתפקיד קצין לוגיסטיקה ראשי במקומו של תת-אלוף רוני מורנו, ואילו אל"מ שחר קדישאי, מפקד מרכז שיקום ואחזקה (מש"א) ימונה לתפקיד היוקרתי של ראש חטיבת הלוגיסטיקה במקומו של תת-אלוף ערן אופיר.

 

אל"מ שמוליק קינן, מפקד בסיס ההדרכה של חיל התקשוב (לשעבר חיל הקשר), ימונה לתפקיד ראש מטה אגף התקשוב, במקומו של תת-אלוף ארנון זו-ארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אישר את המינויים. יעלון
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
עוזב את תפקידו. אייזנקוט
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דובר צה"ל
מונה לראש מטה אגף התקשוב. קינן
צילום: דובר צה"ל
מומלצים