שתף קטע נבחר

בימין: "הנשק שיינתן לשוטרים הפלסטינים ישמש לרצח"

חברי כנסת מהימין זועמים על החלטת מערכת הביטחון לאפשר לשוטרים הפלסטינים לשאת נשק, ומזהירים שהנשק ישמש לרצח ישראלים. ח"כ הנדל: "מהלכיו המטורפים של שרון, מטריפים גם את כל הסובבים אותו". ואילו ח"כ שריד מברך: "למופז נפל האסימון"

זעם בימין: בימין הגיבו בתדהמה לפרסום לפיו מערכת הביטחון אישרה לפלסטינים לשאת נשק. ח"כ צבי הנדל אמר בתגובה: "אני ממש לא מאמין ומאוד מקווה שהידיעה לא נכונה".

  

לדברי הנדל, "אם חס וחלילה יש אמת בדברים, זו הוכחה לכך שמהלכיו המטורפים של ראש הממשלה מטריפים גם את כל הסובבים אותו. חבורת הרצח הפלסטינית, ובראשה דחלאן, יקיר השלטון הישראלי, תשמח לסייע בהכשר ישראל לשאת כלי נשק על מנת לרצוח יהודים נוספים".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר: "מופז סומך על כך ששוטרים פלסטינים חמושים יעשו סדר בתחומי הרשות, ולכן מחזיר להם נשק בו יוכלו להרוג יהודים. מופז, שהפקיר את מדחת יוסף בקבר יוסף, כי סמך על ג'יבריל רג'וב, ממשיך להפקיר את ביטחון תושבי יש"ע". 

 

ח"כ ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל): "מדינת ישראל לא לומדת מטעויות העבר. אין ביטחון לאן הנשק יגיע וכנגד מי ישתמשו בו השוטרים הפלסטינים. ההחלטה תדרדר את איזורי יש"ע למעגל דמים מטורף".

  

ח"כ אהוד יתום (ליכוד) הגיב: "אני סבור שאישור הנשק צריך להיות בשלב הראשון במינון נמוך ביותר, רק על פי רישום פיקוח ובקרה של גורם פלסטיני בכיר אשר יטול עליו אחריות לעדכון ודיווח לדרג הפיקוד הצה"לי. בתום שלושה חודשים, תישקל הרחבת ציודם של השוטרים לאור תוצאות פעולתם לסיכול טרור פלסטיני. הניסיון מלמד שכאשר ציידנו גורמי ביטחון פלסטינים בנשק, הקנים הופנו לעברנו. לאור זאת יש לפעול בזהירות על מנת שתופעה זו לא תשוב ותפגע בנו".

  

לעומתם, אמר ח"כ יוסי שריד (מרצ-יחד): "לשם שינוי קיבל שאול מופז החלטה נכונה. כנראה שגם שר הביטחון מתחיל בהדרגה להבין את מגבלות הכוח. גם אם היה דרוש לשר הביטחון זמן רב מדי לנפילת האסימון, הנה הוא נפל".

 

חבר הכנסת מתן וילנאי אמר: "צריך להילחם בטרור אך גם לדאוג שהרשות הפלסטינית לא תהפוך לכאוס. הממשלה, כרגיל, עושה את הדבר הנכון באיחור של שנתיים ויותר".  

 

גם מטה הסברה של מפלגת העבודה שיבח את המהלך: "חשוב ששר הביטחון החליט לחמש את המשטרה. גם הימין הישראלי מבין שצריך לתת להם רובים, אחרת מטעני החמאס ומרגמות הג'יהאד שולטים בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שוטרים במחלוקת
צילום: איי פי
צילום אלכס קולומויסקי
מופז החליט
צילום אלכס קולומויסקי
צילום: צביקה טישלר
הכשר לרצוח. הנדל
צילום: צביקה טישלר
צילום: גבי מנשה
הפקרות. אריה אלדד
צילום: גבי מנשה
צילום: תומריקו
נפל האסימון. שריד
צילום: תומריקו
מומלצים