שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תופעה: עוד מתיחה אחת ודי - מנותחות סדרתיות
  ויויאן בן-מאיר הרימה את העפעפיים, עברה מתיחת פנים, עיבתה את שפתיה, הגדילה את החזה ושאבה שומן מהבטן, המותניים, הרגליים והישבן. זיוה חכם שיפצה את האף, הגדילה את החזה, המיסה שומנים ועיבתה את השפתיים. איריס בר-און שאבה שומן מהירכיים, מתחה פנים והגדילה חזה. מנותחות סדרתיות: יש דבר כזה
  חשבתם ש"הברבור" הוא גחמה מטורפת, פינוק חברתי של אמריקניות משועממות? תחשבו שוב. גם אצלנו קיימות מנותחות סדרתיות, ברבוריות שמכינות רשימת מכולת ובוחרות ניתוחים פלסטיים כמו עגבניות. סתם הגדלת שדיים או אף סולד זה אאוט, קבלו את הנשים שלא מרוצות משלל איברים בגופן ומוכנות לשלם הררי כסף כדי לשבור, לנתץ, להאריך, למתוח ולהרים. זיוה חכם, 41, מחולון, למשל, עשתה את הניתוח הראשון שלה בגיל 18 וחצי. "הרגשתי חוסר ביטחון ליד בעלי בגלל האף שלי", היא אומרת. "בעלי נראה יותר טוב ממני והיה לי קשה עם זה. אחרי הניתוח פרחתי, התקבלתי לעבודה מסודרת והרגשתי שכולם מדברים אלי בגובה העיניים".

   

  בארבע השנים שחלפו מאותו ניתוח הספיקה חכם ללדת שלוש פעמים ולגדול ממידה 36 למידה 40. מצד אחד, שינוי גדול. מצד שני, מידה 40, תירגעי. ניתוח המסת שומן בירכיים החזיר אותה למימדים שלפני הלידות ועשה לה חשק לעוד. "בהמשך עברתי ניתוח להגדלת חזה, עיבוי שפתיים, פילינג עמוק והגדלת חזה נוספת", היא מתגאה. "בין לבין התגרשתי והתחתנתי, ואין לי ספק שמסלול השיפוצים שעברתי עזר לי במציאת בן-זוגי".

   

  - פסיכולוג היה עוזר אולי באותה מידה.

   

  "תסתכלי עלי ותביני למה לא צריך פסיכולוג. התוצאה היא הפסיכולוג שלי. זה שווה הכל, כולל הכסף שזה עלה. בשביל זה אנחנו עובדים".

   

  - לא נהרס לך הגוף מרוב מתיחות והמסות?

   

  "לא תמצאי אצלי צלקת אחת מיותרת ושום עיוות בגוף. לא פחדתי ולא היססתי משום ניתוח. נכנסתי אליהם בשמחה".

   

  - מה הניתוח הבא?

   

  "לא נשאר לי מה לעשות. הלוואי, הלוואי שהיה נשאר מה לעשות. התמכרתי לאסתטיקה וליופי".

   

  - בשביל זה יש מייק-אפים, סרומים, מכוני כושר.

   

  "התעמלות יכולה להגדיל לך את החזה? להוציא לך שומנים מהירכיים? יש מקומות שלא יורדים גם אחרי דיאטה. את השדיים הגדלתי ב-250 סי.סי, אבל זה נראה לי קטן מדי אז הגדלתי ל-410 סי.סי".
  ***

  לא רק בנות 40 פלוס

   

  לדברי ד"ר רובי ריגלר, ממרפאת אריאל, המומחה בכירורגיה שניתח את חכם, אין סכנה בטיפולים מרובים כל עוד הם לא נעשים בבת-אחת. "משרד הבריאות לא מאשר ניתוחים מורכבים", הוא מסביר. "אם אישה רוצה הגדלת חזה ובאותו זמן שאיבת שומן, עליה לפצל את הניתוחים, משום שההתאוששות מניתוח בודד מהירה יותר מסדרת ניתוחים בו-זמנית. בעבר היו משתמשים בחומרים עם תופעות לוואי ולא היה מומלץ לקיים ניתוחים בטווח זמן קצר. היום קיימים חומרי הרדמה חדשים שאינם פוגעים בגוף, כך שלא קיים אפקט מצטבר ואין בעיה לעשות ניתוחים בסמיכות. מבחינת מרכיב הניתוח זה לא משנה. אם עושים הגדלת חזה, אפשר לשאוב שומן לאחר מספר חודשים".

   
  ויויאן מאיר
  ויויאן בן-מאיר (משמאל לפני השיפוצים). "אני כרטיס הביקור של בעלי"

   

  הניתוחים האסתטיים אינם נחלתם הפרטית של בנות 40 פלוס. את ההתלהבות הן מורישות אחר כבוד לבנותיהן, שרואות כי טוב. בנותיה של חכם הן בוגרות אף ושדיים, וטרם מלאו להן 23. "למה הן צריכות לחכות?" היא שואלת. "מה שלא נראה טוב, מתקנים".

   

  גם טלי (שם בדוי), בת 48 מכפר-סבא, הדביקה את בתה בחיידק השיפוצים. היא עצמה התחילה להתנתח לפני שמונה שנים, כששקלה 105 קילו והרגישה זוועה.
  היא החליטה לשאוב שומן מכל חלקי הגוף ותוך 4 חודשים הגיעה למשקל של 67 קילו. "ממידה 50 ירדתי ל-42. לא האמנתי שאני יכולה לבלות, ללכת לים", היא אומרת. "אחרי שנה עשיתי הרמת חזה, כולל מתיחת בטן, בגלל שהעור שלי הידלדל בעקבות ההרזיה. היום אני הולכת בלי חזיות. לפני שנתיים עשיתי ניתוח עפעפיים ונעלם המבט העייף שאפיין אותי. כשלא טוב לך, את מקרינה אנרגיות שליליות על הסביבה. כשאת מאושרת, את חשה דינמית".

   

  את הדינמיות והאושר הנחילה לבתה מורן, שהחליטה כי 68 קילו על 1.78 מטר זה המון, ומיהרה לשאוב שומן מירכיה וממותניה. "ממידה 42 ירדתי ל-38 ואני שוקלת 54 קילו", צוהלת מורן, 21, שמיהרה להשתיל 420 סמ"ק לשדיה ומבטיחה לעשות ניתוחים אסתטיים נוספים בעתיד.
  ***

  לא שיפוץ, פיסול

   

  ד"ר פטריק בן-מאיר, מומחה בכירורגיה אסתטית, שניתח את האם ובתה, לא מתרגש מהתופעה. "מה שעשיתי למורן נקרא פיסול הגוף", הוא אומר. "שאבתי לה כחמישה ליטר של שומן, השקול לכשלושה קילו וחצי".

   

  - למה בחורה רזה צריכה שאיבת שומן?

   

  "יש עודפים שמצטברים במקומות שלא יורדים ואותם אפשר לחטב ולפסל. פעם, כשהייתי צעיר ועם ביצים, הייתי מוציא כמויות מאוד גדולות, אבל היום אני עושה פיסול והיא עושה דיאטה".

   

  - למה אתה לא שולח אותן לפסיכולוג?

   

  "פסיכולוג הן כבר עברו. מישהי בת 40 פלוס, ששיני הזמן התחילו לעבוד עליה וכוח הגרביטציה הפיל לה את השדיים והעפעפיים, רוצה להחזיר עטרה ליושנה כמו שאומר הרב עובדיה. פסיכולוג לא יגרום לרקמות שנפלו לעלות חזרה. הוא יעזור לגברת להתמודד עם התמורות האחרות בחייה".

   

  ד"ר בן-מאיר יודע על מה הוא מדבר, שכן הוא ניתח את אשתו ויויאן לא פחות מחמש פעמים. ויויאן, 60, סבתא לשישה נכדים, התחילה עם העפעפיים, עברה מתיחת פנים, עיבתה את שפתיה בשומן עצמי ובסיליקון, הגדילה את שדיה ב-300 סי.סי בכל צד, ושאבה שומן מהבטן, המותניים, הרגליים והישבן.

   

  היא מבוגרת ממנו בשש שנים, אך אומרת שהיא הצעירה משניהם. "מידות גופי כיום הן 90-60-90. אני כרטיס הביקור של פטריק. הוא עיצב אותי מחדש כדגם משופר".

   

  את המבט העייף מכירה מקרוב ד"ר איריס בר-און, יועצת אישית לענייני זוגיות ומיניות, שניתחה (בין השאר) את עפעפיה. "ברגע שאישה קמה ואומרת, העיניים נפוחות כי אני עייפה, זה בולשיט", אומרת בר-און, בת 49. "היה לי מבנה של אגן הים התיכון, אז עשיתי שאיבת שומן בירכיים. זה שטויות, לא כאב בכלל. עשיתי מיני-ליפט קטן, חצי פנים, והגדלתי ציצים. כל דבר לקח שנתיים, ועל כל דבר רבתי עם ד"ר דב קליין, כי הוא שאל בשביל מה אני צריכה את זה".

   

  - בשביל מה באמת?

   

  "אני מופיעה בפני קהל ואני לא מעוניינת שיחשבו שאני מבוגרת ב-15 שנה בגלל המראה שלי. אני רוצה להיראות צעירה ורעננה. אני פוגשת נשים שחוסכות כסף בשביל שלילדים יהיה בית ולא מבינות שהן חוסכות בשביל האישה השנייה. נשים צריכות להיות יפות ולאהוב את עצמן, זאת ליגה אחרת. אני מרוצה עד הגג".

   

  שלא תטעו לרגע לחשוב שבר-און סיימה עם עצמה. ממש לא. "אני רוצה עכשיו לשאוב את הנקניקיות של הבטן", היא תופסת את הבטן באכזריות. "ד"ר קליין מתעקש על דיאטה וספורט, אבל אני מתעקשת בחזרה. זה כיף, זה לא כואב, יש תוצאות שחבל על הזמן. אחרי הניתוחים את קולטת שאין סיבה שלא תיראי טוב. אני גם שורפת שומנים בקפסולה כזאת".

   

  - נו, תפסיקי!

   

  "זה סוף הדרך שמאלה. את משתינה כל היום, עושים לך מסאז', פילינג. בתור בחורה שלא שונאת את עצמה תסבירי לי מה רע בזה? את יודעת איך אני יוצאת משם? אני לא רוצה לצאת".

   

  הייתם יכולים לחשוב שפלסטיקאים ימהרו להוקיע את התופעה, אך לא. שיפוץ, בעיניהם, הוא עוד פריט אופנתי להתהדר בו. "ניתן להשוות זאת לאישה המתכוננת לאירוע", אומר ד"ר יצחק מאייר מהמרכז הרפואי ברמת-אביב. "היא קונה שמלה, לאחר מכן מבקרת במספרה, מתאפרת, קונה נעליים ועליה אומרים שהיא אישה מטופחת. כמו בפאזל, יש צורך להתאים את החלקים כך שיתאימו לשינוי. השכר האמיתי ביותר כמנתח הוא לראות את האושר של האישה לאחר השינוי שחל בה".
  ***
  ומה עם אצבעות הרגליים?

   

  זה טוב וזה יפה, אבל השכר האמיתי מגיע מהכסף הגדול שהולך למנתחים הפלסטיים. כל ניתוח עולה עשרות אלפי שקלים, ככה ששינוי הוא מבורך אם יש חשבון בנק פתוח. "זה פינוק, אני מודה בפה מלא", אומרת אביבה ליברמן, 50, מתל-אביב. ליברמן הפקירה את גופה בידיו של ד"ר מנו רובינפור פעם אחר פעם. "ד"ר רובינפור עשה לי הרמת ציצים, שתל בסנטר, העלה לי עם חוטים את עצמות הלחיים ומתח את קו הפנים. עכשיו אני הולכת לעשות גם את הבטן. לא שיש לי בטן גדולה, אבל הבטנונת הקטנה אחרי הלידות מפריעה לי".

   

  בעבר שימשה ליברמן כמאפרת וכסוכנת נסיעות והיה חשוב לה להיראות טוב מול אנשים. "האסתטיקה היתה חשובה לי מגיל אפס", היא אומרת. "תמיד הייתי מאוד אטרקטיבית. אני נראית כמו גבעול. לא רזה מדי, אבל בסדר, בלי קמטים".

   

  - אם כל-כך בסדר, אז למה את משפצת את עצמך לדעת?

   

  "היתה לי קצת צניחה ואחרי 28 שנה גם התגרשתי וזה היה הזמן הנכון. זאת היתה משאת נפשי הרבה שנים, אך לא יכולתי להגשים אותה. אני יודעת להוציא את הנתונים הטובים והחלטתי שאני רוצה שינוי. אני עושה המון ספורט, אבל אני רוצה סילואט יותר יפה. אני רוצה גם שאיבת שומן בבטן העליונה, כדי להיות קצת יותר מחוטבת. נותנים זריקה, אני הולכת לישון ואני קמה אחרת. כל אישה שלישית עושה איזשהו ניתוח. זה לא יוצא דופן. גם מי שאומרת שהיא לא רוצה כלום, חולמת בסתר ליבה לשפץ משהו. אחרי הבטן, כנראה, אני אגמור עם הניתוחים, כי לא נשאר לי מה. אולי אני אשפר את האצבעות של הרגליים שלי".

   

  - תגידי שאת צוחקת.

   

  "אני צוחקת. תמיד יש מה לשפר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תופעה: עוד מתיחה אחת ודי - מנותחות סדרתיות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביגיל עוזי
  איריס בר-און. "רוצה לשאוב את הנקניקיות"
  צילום: אביגיל עוזי
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  אביבה ליברמן. "אני נראת כמו גבעול"
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים