שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראלי הורשע בסיוע למחבל מהפיגוע בקיבוץ מצר
  ביהמ"ש קבע כי אחמד כבהה מאום אל-קוטוף ידע כי האדם אותו הוא מארח בביתו ביצע דקות ספורות קודם לכן מסע רצח נוראי, במהלכו נטל את חייהם של חמישה בני-אדם - בהם אם ושני ילדיה הקטנים. כשהכל נגמר, הוא עוד ניסה לשמור את הנשק אצלו
  ערבי ישראלי, שסייע למחבל שרצח חמישה אנשים בקיבוץ מצר לפני כשנתיים, הורשע היום בבית-המשפט המחוזי בחיפה בשורה של עבירות נגד ביטחון המדינה.

   

  האיש, אחמד כבהה, מתגורר ביישוב אום אל קוטוף הסמוך לקיבוץ מצר. ב-11 בנובמבר 2002, סמוך לשעה 23:30, חדר מחבל לקיבוץ. הוא ירה לעבר קבוצת

  אנשים ליד חדר האוכל והרג את תרצה דמרי, בת 42. כששמע את הירי, מיהר למקום מזכיר המשק, יצחק דור, בן 44, ונורה אף הוא למוות. בשלב זה פרץ המחבל לבית מגורים וירה למוות ברויטל אוחיון, בת 34, ובשני ילדיה, מתן בן ה-5 ונועם בן ה-4.

   

  בתום מסע הרצח, ברח המחבל מהקיבוץ. בכתב האישום נגד כבהה נטען, כי המחבל הגיע לביתו מספר שעות לאחר הטבח, וביקש מקלט. כבהה, שידע בבירור כי מדובר במחבל שזה עתה ביצע פיגוע, הסכים להחביא עבורו את הנשק והמחסניות שהביא עמו. המחבל, שהציג עצמו בשם סירחאן, ביקש מכבהה להסיעו לטול כרם אולם כבהה אמר כי אין לו רכב ולא הסיעו.

   

  בין השאר נטען נגדו בכתב האישום, כי בתקופה שהנשק היה בידו, השתמש בו וירה בתוך היישוב. זמן קצר לאר מכן, יצרו אנשי הפתח קשר טלפוני עם כבהה וביקשו ממנו להחזיר להם את הנשק, משום שהם צריכים אותו לחתונה. כבהה ביקש בתמורה כי יתנו לו אקדח. בסופו של דבר הגיע לביתו אדם שהציג עצמו כתושב היישוב ג'ת בוואדי ערה, וקיבל לידיו את הנשק.

   

  כבהה הורשע בשתי עבירות נשק, וכן במתן שירות להתאגדות בלתי מותרת, חיפוי, ירי באזור מגורים ומגע עם סוכן זר. השופטים, חיים פיזם, אריה רזי ושושנה שטמר, הרשיעו אותו בכל סעיפי האישום למעט עבירת נשק אחת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  ניסה לשמור את הנשק. כבהה
  צילום: ערוץ 2
  צילום: איי פי
  נרצחו בדם קר. מתן ונועם אוחיון ז"ל
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אבי אוחין מתפרק על קבר ילדיו
  צילום: איי פי
  מומלצים