שתף קטע נבחר

ח"כ יאסינוב: חתן אותי, שרון

בשבועות האחרונים נתון ראש הממשלה ללחצים ובקשות כמעט מכל סיעות הבית, אבל מתברר שתמיד יש מקום להפתעות: במהלך פגישה עם חברי ועדת הקליטה, הפקיד בידיו ח"כ יגאל יאסינוב משינוי מכתב בקשה לחתן אותו ואת בת-זוגו, שאינה יהודיה כהלכה: "אתה הסמכות העליונה כאן, הבטחת למסד נישואים אזרחיים"

"עזור לי להינשא לבת-זוגי" - כך ביקש ח"כ יגאל יאסינוב (שינוי) מראש הממשלה, שקיים דיון עם חברי ועדת הקליטה של הכנסת.

  

במהלך הפגישה העלה ח"כ רומן ברונפמן (מרצ) את סוגיית הגיור, שמרתיעה לדבריו עולים פוטנציאליים לישראל. "מחצית מהיהודים בפונטציה אינם יהודים על פי ההלכה. לכן צריך לפתור או את בעיות הגיור, למי שמעוניין בכך, או את בעיית הנישואים האזרחיים. כיום, כל עולה שני אינו יהודי על פי ההלכה, ולכן עליו לנסוע לחו"ל כדי להתחתן".

 

ח"כ יאסינוב הצדיק את ברונפמן, וכדי לחזק את הדברים, החליט לשתף את הח"כים בסיפורו האישי: "אני יוצא עם בחורה בשם טטיאנה ויצמן, ואני לא יכול להתחתן כי היא אינה יהודיה על פי ההלכה". בנקודה זו פנה לשרון ואמר: "בשמי ובשם חברתי אני מבקש שתחתן אותנו בנישואים אזרחיים, אותם הבטחת למסד".   

 

בתגובה אמר שרון: "אז אני ארשום אתכם". כשנרגע פרץ הצחוק בקהל, אמר ראש הממשלה כי "מדובר בנושא רציני, שיש לפתור". 

 

יאסינוב, שהגיע מוכן ומצויד לדיון, הגיש לראש הממשלה מכתב בקשה מיוחד בנושא, באמצעותו ביקש למחות על כך שהסכים, לפחות לטענת אנשי יהדות התורה, לגנוז את "ברית הזוגיות".    

 

וזהו נוסח המכתב: "אנו, אזרחי מדינת ישראל החתומים מטה, יגאל יאסינוב ובת זוגתו, פונים אליך, כראש ממשלת ישראל וכבעל הסמכות העליונה במדינה, בבקשה לרשום אותנו כנשואים. כחבר כנסת בסיעה החברה בקואליציה שאתה עומד בראשה, קיבלתי ממך הבטחה למסד נישואים אזרחיים בישראל, אך הדבר טרם נעשה".

 

את מכתב הבקשה שהפקיד בידיו יאסינוב העביר שרון למנכ"ל משרדו, אילן כהן, אך זה השיב שאינו יכול לטפל בכך. "אז מי כן יכול?", שאל שרון והצביע על עוזרו האישי: "אולי ליאור (שוינקלשטיין), שהוא ממילא קצין הגיור שלנו". לסיכום פרק יאסינוב בדיון, אמר שרון: "עכשיו אני כבר משתוקק להכיר את הזוג החדש". 

 

יאסינוב הצהיר בעבר כי לאחר שחזר בשאלה, בכוונתו להינשא אך ורק בנישואים אזרחיים, ולא דרך הרבנות. הוא הדגיש כי הוא מסרב בתוקף לנסוע לחו"ל לצורך חתונה אזרחית: "אני אזרח המדינה הזאת, ואני וחברתי, כאזרחים נורמלים במדינה, רוצים לקבל שירות כאן".

 

אין זו הפעם הראשונה בה ח"כ יאסינוב נעזר ב"שטיקים" למיניהם כדי להבהיר את עמדותיו. לפני כמה חודשים הוא דרש לפתוח בכנסת מזנון לא כשר, שבו יוגש גם "בשר לבן", וניסה להחתים ח"כים על היוזמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
בשמי ובשם חברתי. יאסינוב
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי אף פי
תפנה לליאור. שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים