שתף קטע נבחר

אלון פנקס יכהן בתפקיד בכיר בקונגרס היהודי-אמריקני

במסגרת תפקידו יופקד פנקס על קידום פעולות הקונגרס בנוגע להגנה על האינטרסים של הציבור היהודי ברחבי העולם ועל טיפוח מנהיגות צעירה. פנקס כיהן כקונסול ישראל בניו יורק, וסיים את תפקידו תוך מתיחת ביקורת חריפה על שר החוץ שלום

אלון פנקס, שכיהן כקונסול ישראל בניו יורק, מונה לתפקיד בכיר בקונגרס היהודי-אמריקני. פנקס, שנחשב לאחת הדמויות הישראליות המשפיעות בארצות הברית, כיהן כקונסול מאז שנת 2000 ועד לפני כחודש. הקונגרס הוקם בשנת 1918 "במטרה להבטיח את הישרדות העם היהודי, ונחשב לאחד הארגונים היהודיים המשפיעים ביותר".

 

במסגרת תפקידו החדש, אותו יבצע במקביל בארצות הברית ובישראל, יופקד פנקס על קידום פעולות הקונגרס בנוגע להגנה על האינטרסים של הציבור היהודי ברחבי העולם. תחום אחריות נוסף עליו הופקד הקונסול לשעבר הוא הרחבת בסיס התמיכה בפעולות הקונגרס וטיפוח מנהיגות צעירה.

 

לדברי נשיא הקונגרס, פול ס. מילר, "אין אדם המתאים יותר מפנקס להובלת הקונגרס ולקידום מטרותיו. בעיקר בזמנים מעין אלה, שהם קריטיים הן למדינת ישראל והן לקהילה היהודית הבינלאומית. הוא בעל ידע רב בכל הנוגע ליחסי ישראל במזרח התיכון, ובמהלך השנים הספיק לצבור ניסיון רב בעבודה משותפת עם מנהיגי הקהילות היהודיות".

 

עוד אמר מילר כי "פנקס הצליח לנצל את עמדתו ואת יכולותיו המיוחדות על מנת להעמיד את עצמו בחוד החנית של המגינים על המטרות היהודיות ברחבי העולם. לאור כל זאת, תפקידו החדש הוא בעצם המשכן הישיר של פעולותיו בעבר. אנו ברי מזל ומאושרים מכך שאדם בשיעור קומתו של פנקס הסכים להצטרף לשורותינו".

 

פנקס עצמו אמר בעת מינויו כי "במהלך כל הקריירה שלי בשירות מדינת ישראל התמקדתי בחיזוק הקשרים עם הממשל האמריקני ועם הקהילות היהודיות. כעת, משסיימתי את תפקידי, מטרתי היא להתמקד בהרחבת השיח בין ישראל לבין היהדות האמריקנית, זאת מתוך הבנה למחויבות ההדדית הקיימת בין שני הצדדים".

 

לדבריו, "תפקידי החדש בקונגרס מאפשר לי להמשיך ולקדם את האינטרסים הישראלים ולמלא תפקיד פעיל בהגנה על המטרות היהודיות ברחבי העולם".

 

טרם כהונתו בתפקיד הקונסול בניו יורק, כיהן פנקס בתפקיד בכיר במשרד החוץ תחת השרים שלמה בן עמי ודוד לוי. בנוסף כיהן פנקס כיועץ בכיר בעת כהונתו של אהוד ברק בראשות הממשלה ובעת כהונתו של שמעון פרס במשרד החוץ.

 

לתפקיד הקונסול בניו יורק מונה פנקס על ידי ברק. את חוזהו המקורי עם משרד החוץ סיים למעשה ב-31 בדצמבר 2003 ומאז הודיעו לו אנשי המשרד לא פחות משש פעמים על הארכת תפקידו לחודש ימים בלבד. בתחילת החודש סיים פנקס את תפקידו, תוך מתיחת ביקורת חריפה על שר החוץ, סילבן שלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
תפקיד בכיר. פנקס
צילום: לע"מ
צילום: דן בלילטי
מתקפה חריפה. השר שלום
צילום: דן בלילטי
מומלצים