שתף קטע נבחר

אנשי מרזל למתנחלים: לצאת למאבק ב"שרון המטורף"

פעילי הימין הקיצוני ממשיכים בניסיונות להשפיע על המתנחלים להסלים את המאבק בתוכנית הנסיגה מעזה. בימים האחרונים שוגרה למתנחלים בעזה ובשומרון איגרת התוקפת את ראש הממשלה ומאשימה אותו "בכוונה למוטט בטירופו את כל מדינת ישראל". ברוך מרזל, שאנשיו עומדים מאחורי האיגרת: "המציאות היא יותר קיצונית מכל אמירה". בגוש קטיף אומרים: לא ניגרר לפרובוקציות

איגרת מהימין הקיצוני: מפלגתו של פעיל הימין ברוך מרזל שיגרה איגרת למתנחלים, הקוראת להם בשפה חריפה להקצין את המאבק בתוכנית ההתנתקות, ""לעצור את שרון הזקן בטירופו ולהביס את כוחות ההרס והחורבן".

 

לאיגרת, שהופצה בימים האחרונים, אחראים חברי מפלגת חי"ל (חזית יהודית לאומית), שבראשה עומד מרזל, והיא נשלחה לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון. נכתב בה, בין היתר: "הנה באה עלינו תוכנית ההתנתקות של שרון, תוכנית הכניעה בלא תנאי לתכתיב האמריקני הגזעני ולאויב הערבי הרצחני, תוכנית הבריחה מן המערכה, בראשכם מבתיכם והריסת יישוביכם עד היסוד. כשלב ראשון בדרך לחיסול מפעל ההתיישבות כולו ביהודה ושומרון בהתאם לתוכנית השלבים הפלסטינית אותה אימץ שרון הזקן שאיבד את הדרך בחשכת ימיו".

 

במפלגת חי"ל קוראים למתנחלים להקצין את הפעולות נגד ביצוע התוכנית: "הגיע העת לצאת למאבק אימתני, חסר פשרות, על הגוש, על החבל,

על צפון השומרון ומתוך כך, על ארץ ישראל כולה. יש לפעול בתקיפות, כמעט על סף התוקפנות, ולא לשבת בשקט ובנימוס כמו בערב שירה לזכר נעמי שמר ז"ל. יש לארגן ולהציב משמרות מחאה שילוו וירדפו את שריה המושחתים של ממשלת החורבן לכל מקום שיפנו, עד כדי מירור והמאסת חייהם. לצור בהפגנות המונים על ממשלת הזדון בעת ישיבותיה ולסגור על השרים למשך שעות וימים ארוכים, עד שיקוצו במשרותיהם ויתחננו לצאת מהבניין, ויש להתכונן למרי אזרחי בלתי אלים - ולפתוח בו ממש בקרוב".

 

פעיליו של מרזל משגרים מתקפה אישית חריפה לעבר ראש הממשלה שרון ואומרים: "אכן, זקני עמי ארצות, ככל שמזקינים, הולכת ונטרפת דעתם. באין אמונה, האידיאולוגיה כפופה לביולוגיה: שרון הזקן נהיה איבר מדולדל ושמוט, נטול כוח שיפוט. קריסת מערכותיו האישיות, מאיימת למוטט עימה את המדינה כולה. כדרך כל בשר, באודו מדדה לאיטו אל קיצו, מבקש שרון הזקן, שדעתו נטרפה עליו, למוטט ולקחת עימו שמה את כל ישראל".

 

אנשי הימין הקיצוני מוסיפים: "עיני רוב העולם האנטישמי נשואות היום אל שרון הזקן בתקווה שיצליח למוטט אתכם ולהרוס את מפעלכם, בתיכם וחייכם, בשלב הראשון בדרך למיטוט וחיסול מדינת ישראל. ואכן כשלונכם, חס ושלום, יהיה כשלון כולנו. הוא עלול בהחלט להביא עמו קריסה ביכולת העמידה המדינית כלפי חוץ, התגברות הטרור הערבי מבפנים והתבססותו בגליל, בנחל עירון ובנגב, הפצצות על עפולה, חדרה ונתניה והתמוטטות כלכלית, מפולת חברתית, שיטפון של הרס יישובים. גירושים המוניים וטרנספורטים של מאות אלפי יהודים מבתיהם ביהודה ושומרון בתחילה, ובהמשך גם בגולן, בגליל, בנגב ובירושלים, עד כדי סכנה ממשית ומוחשית על המשך קיומה של מדינת ישראל".

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר ל-ynet על האיגרת: "הדברים שנכתבו הם לא קיצוניים. המציאות היא יותר קיצונית מכל אמירה שאפשר להגיד. היא מבטאת את המילים של שרון ואת מחשבותיו בזמן הסכם אוסלו.

רק שאוסלו היה יהלום לעומת מה שאוסלו הביא לנו. אני לא ישן בלילות מפחד למדינת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. המצב הוא סכנת נפשות. מה שקורה הוא שראש הממשלה השתגע וירד מהפסים".

 

בגוש קטיף אומרים כי לא יושפעו מקריאות מעין אלו. "ועד יישובי גוש קטיף, שהוא הגוף שפועל מכוח של תושבי גוש קטיף, בוחר לפעול בקו דמוקרטי ומכובד", אומרים בגוש. "אין לנו שום כוונה להיגרר לפרובוקציות שהדיקטטורה של שרון מייצגת וליפול במלכודת פסיכולוגית זו המוצעת על ידי המפלגה הנ"ל".

 

בגוש קטיף מזהירים את שרון וממשלתו וקוראים להם להאזין באופן מיידי לקולו של הציבור ולחדול מייד מתוכנית החורבן, שאם לא כן, אומרים בגוש קטיף, ,המאבק הדמוקרטי הלגיטימי, יהפוך קשה יותר ויותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
מרזל. "שרון הזקן נהיה איבר מדולדל"
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: רויטרס
שרון. "עיני העולם האנטישמי נשואות אליו"
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
גוש קטיף. לא ניגרר
צילום: איי פי
מומלצים