שתף קטע נבחר

המתנחלים נפגשו עם ראש מינהלת הפינוי

יונתן בשיא, העומד בראש "ההתנתקות", הגיע לסיור בהתנחלויות המיועדות לפינוי, במהלכו הזכיר: "לא קיבלתי את ההחלטה; תפקידי הוא לבצע את התוכנית בצורה הטובה ביותר". המתנחלים מצידם, סירבו לדבר עימו על הפיצויים. מועצת יש"ע: "אנחנו מקווים שאחרי שבשיא למד שההתיישבות מסרבת להתנתק, הוא יפרק את מינהלת הפינוי"

ראש מינהלת הפינוי לקראת תוכנית ההתנתקות, יונתן בשיא, סייר הבוקר (ג') בהתנחלויות המיועדות לפינוי, יחד עם מנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ'. בשיא נפגש עם התושבים לשיחה נוקבת, במהלכה שטחו בפניו התושבים את התנגדותם לפינוי.

 

בשיא סייר היום בהתנחלויות גנים, כדים, חומש, ושאנור בצפון השומרון. כאשר הגיע לחומש לקחו אותו המתנחלים לתצפית, שם הסבירו לו את חשיבות מיקומה של חומש, כשלדבריהם, "אם תפונה - טילים יגיעו ללב ישראל".

 

בשיא ביקש מנציגי המתנחלים לשבת איתו במשרד ואז החל לדבר איתם על נושא הפיצויים, אולם המתנחלים סירבו לדון בנושא. כאשר ביקש להיכנס להתנחלות שאנור - השער לא נפתח. לטענת המתנחלים השער היה תקוע, אולם פקידי הממשלה סיפרו כי פשוט נאלצו לקצר את הסיור ולחזור בחזרה.

 

במועצת יש"ע אמרו בתום הסיור : "אנחנו מקווים שאחרי שיונתן בשיא למד על בשרו שההתיישבות ביש"ע, לרבות בצפון השומרון, מסרבת להתנתק, הוא יגיע למסקנה הנכונה, ויפרק את מינהלת הפינוי".

 

"זה היה סיור לימודי"

  

"זה היה סיור לימודי. המטרה היתה פחות לדבר עם אנשים, ויותר לראות את השטח ולהכיר אותו פיזית", אמר בשיא ל-ynet.

 

"חלק מהאנשים שפגשתי מאוד מתנגדים לפינוי. אף אחד לא אוהב את זה, אף אחד איננו מעוניין לעזוב מרצונו. הם הביעו בצורה אמיתית את הכאב שלהם, ואינני יכול שלא להצטרף אליהם בהבנת העניין. אני לא בממשלה ולא קיבלתי את ההחלטה. תפקידי הוא לבצע אותה בצורה הטובה ביותר שניתן".

 

בשיא אמר עוד כי בינתיים, כל עוד לא התקבלה החלטת ממשלה על מתן המקדמות למפונים, מדובר רק בהכנות לפינוי. "לאחר שיהיה אישור להעברת מקדמות, השלב הבא יהיה העברת החוק בכנסת".

 

בשיא אמר עוד כי הוא יודע כמה קשה המשימה שעומדת בפניו והוסיף בהומור: "קשה לי, והדבר היחיד שאני יכול לנחם בו את עצמי, הוא שזאת רק ההתחלה, ובהמשך זה יהיה קשה הרבה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש מינהלת הפינוי, יונתן בשיא
צילום: איי פי
התנחלות בשומרון (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים