שתף קטע נבחר

ועידת הליכוד: המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים

מאות שוטרים, מתנדבים וסדרנים יציפו אחר הצהריים את אזור היכל התרבות בתל אביב לקראת ועידת הליכוד. לפחות שתי הפגנות גדולות צפויות מחוץ לאולם. במשטרה קוראים שלא להתקרב לאזור - ומקווים שהאירוע יעבור ללא עימותים אלימים. הבוקר כבר נרשם עימות אלים סביב מודעות שהביעו התנגדות להתנתקות

מבצע אבטחה בלב תל אביב: מאות שוטרים יאבטחו את ועידת הליכוד שתפתח אחר הצהריים (יום ד') בהיכל התרבות בתל אביב, כשבחוץ יתקיימו הפגנות של ארגוני ימין ושמאל.

 

ב-16:00 אחר הצהרים ייפתחו שערי היכל התרבות בפני חברי מרכז הליכוד, שיקיימו שם ועידה מתוחה שתעסוק בשאלת כניסתה של מפלגת העבודה לממשלת שרון. בוועידה ישתתפו ראש הממשלה, אריאל שרון, וכל שרי הליכוד ובכירי המפלגה.

 

משטרת מרחב ירקון נערכת בכוחות מתוגברים לאירוע: במקום יהיו מאות שוטרים, מתנדבים וסדרנים.

במשטרה מבקשים מראש מנהגים ואזרחים שלא קשורים לוועידת הליכוד, לנסות שלא להתקרב לאיזור, מאחר וצפויים שיבושי תנועה רבים באזור היכל התרבות.

 

מחוץ לאולם צפויות שתי הפגנות לפחות: המתנחלים מתכוונים להקים "שרשרת אנושית" חדשה מול האולם, כדי למחות על ההתנתקות. במקביל, תקיים הפגנה במקום גם תנועת הנשים "שובי" הקוראת לנסיגה מעזה. אנשיה יגיעו כדי לתמוך בכניסה העבודה לממשלה.

 

הלילה: עימות על מודעות נגד הנסיגה

 

במשטרה מקווים כי לא יתרחשו עימותים אלימים סביב הוועידה. עימות אלים כזה, הקשור לתוכנית ההתנתקות, היה לפנות בוקר בבני ברק: שלושה צעירים, חייל ושני נערים בני 18 ו-16, נעצרו לאחר שתקפו קבלן של העירייה המבצע הדבקת מודעות על לוחות מודעות עירוניים.

 

סמוך לשעה 3 לפנות בוקר הבחין הקבלן בצומת הרחובות רבי עקיבא והרצל בבני ברק בשלושה, תושבי ירושלים, צפת ובני ברק, כשהם מדביקים מודעות אודות פסק ההלכה של הרב עובדיה יוסף נגד ההתנתקות. הקבלן ביקש מהשלושה להפסיק להדביק את המודעות, ועימות פרץ במקום.

 

במהלך הויכוח, שלף המבוגר שביו השלושה, חייל בן 22, את נשקו האישי, ולטענת הקבלן איים עליו. שני הצעירים שהיו עמו תקפו את הקבלן ומספר אנשים נוספים, התיזו עליהם דבק ואף היכו אותם.

 

שוטרים שהוזעקו למקום ביקשו מהשלושה להתלוות אליהם לחקירה במרחב דן אולם הם סירבו לעשות כך - ונעצרו. בחקירה סיפר החייל כי לא איים בשום שלב עם נשקו על הקבלן, וכי דווקא הם אלה שהותקפו על-ידם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
ועידה "חמה" לליכוד
צילום: אורי פורת
צילום: אבי כהן
היערכות במרכז תל אביב (ארכיון)
צילום: אבי כהן
צילום: גיל יוחנן
השרשרת של המתנחלים. גם היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים