שתף קטע נבחר

השב"כ: ארגון הסולידריות הבינ"ל מסייע לטרור

בית המשפט המחוזי יכריע האם תוכל העיתונאית הבריטית, אווה גסביץ', שהגיעה במטרה לסקר את פעולתה של תנועת הסולידריות הבינ"ל להישאר בישראל. לדברי נציג השב"כ, אנשי התנועה לרוב לא מודעים לסיכון שהם מייצרים

ארגון הסולידריות לא הוכרז כארגון טרור, אולם יש חשש בשב"כ לכך שפעילי הארגון, בשל הקשר ההדוק שלהם לפעילי טרור, עוזרים במודע או שלא במודע בפעילות חבלנית עוינת. כך הסביר הבוקר (יום ב') נציג השב"כ בדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שיכריע מחרתיים האם לגרש מהארץ את אווה גסביץ'.

 

גסביץ', עיתונאית בריטית, נעצרה לפני שבועיים כשהגיעה ארצה. בסוף השבוע התירה שופטת בית משפט המחוזי בתל אביב, אסתר קובו, את כניסתה לישראל, תוך הפקדת ערבות של 30,000 שקלים, והתחייבות שלא לצאת מתחומי הקו הירוק ולא להגיע לאירועים בהם ייתכן עימות עם חיילים.

 

המדינה ערערה על החלטת השופטת, ולאחר דיון בבית המשפט העליון חזר התיק לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

במהלך הדיון חקרה פרקליטתה של גסביץ', עו"ד יעל ברדה, את איש השב"כ שעובד במחלקה שמטפלת בפעילות גורמים קיצוניים. במהלך עדותו אמר העובד, כי ארגון ISM, אירגון הסולידריות הבינלאומי, הינו בעל היבטים בעייתיים.

 

לדבריו, הפעילים מגיעים לארץ ומשבשים את פעילות כוחות צה"ל. הם עוסקים בין היתר בפעילות נגד בניית גדר ההפרדה, התבצרות בבתי מחבלים מתאבדים והסרת מחסומי צה"ל.

 

עו"ד ברדה שאלה את איש השב"כ האם זה נכון שבמסגרת חקירת אנשי הארגון נחקרים גם פעילי שמאל ישראלים המתנגדים לגדר, אולם תומר טען שהוא לא יודע במה מדובר.

 

"אני עיתונאית מקצועית"

 

גסביץ' הסבירה: "אני עיתונאית חמש שנים. באתי לסקר את הצד הישראלי ומטרתי היא לפעול למען השלום והיציבות במדינה. יש בארץ קבוצה המחוייבת לשלום ולשיתוף פעולה עם הפלסטינים, ותנועת שלום זו, קולה לא נשמע".

 

לדבריה, "חשוב שתנועה זו תגיע לתודעה הבינלאומית מאחר שכל מה שבא לידי ביטוי הן רק התמונות של החיילים הישראלים, וזה לא משרת את השלום באזור.

 

"ביליתי זמן בשטחים כעיתונאית ואני מבינה את המצב. אני מאזינה לאנשים שאני לא תמיד שותפה לדעותיהם, ואני רוצה להוציא את האמת לאור. גם אם השלטונות אומרים שניתן לנצל אותי למטרות טרור, אין לי כל רצון לעשות זאת, ואם אומרים שמנצלים אותי זה עלבון לאינטליגנציה ולתבונה שלי. אני עיתונאית מקצועית ואני יודעת איך מפעילים מניפולציות על אנשים. לא ניתן לעשות זאת לגביי. סדר היום שלי גלוי, ועיקריו הם התנגדות לגזענות ולפאשיזם ותמיכה בשלום", הוסיפה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גסביץ'. עיתונאית או מסייעת?
צילום: אבי כהן
מומלצים