שתף קטע נבחר

אלי לנדאו נחקר במשך 12 שעות בפרשת פריצקי

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל לשעבר נשאל ביאח"ה על חלקו בפרשת "עסקת הגז" שהובילה לפרשת פריצקי. באחת החברות טענו לפני מספר שבועות כי לנדאו הפעיל עליהם לחצים להצטרף למיזם של החברה המתחרה. לנדאו הכחיש את טענות פריצקי לפיהן הוא שהפיץ את הקלטות

נמשכות החקירות בפרשת פריצקי: יו"ר דירקטוריון חברת החשמל לשעבר, אלי לנדאו, נחקר היום (ד') באזהרה במשך 12 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים.

 

במהלך החקירה הכחיש לנדאו את טענותיו של השר המודח, לפיהן הוא זה שהפיץ את ה"קלטת הלוהטת", בה נשמע פריצקי מציע "לתפור תיק" ליריבו הפוליטי פורז. "לא היה ולא נברא", אמר לנדאו.

 

לנדאו גם נשאל על ידי החוקרים על חלקו בפרשה, המסתעף לעבר מה שזכה לכינוי "פרשת הגז", במסגרתה העדיף פריצקי, אז שר התשתיות, את הצעתה של חברת "בריטיש גז" (המשותפת לגורמים פלסטינים) על פני חברת "מרחב" של איש העסקים יוסי מימן (המשותפת לגורמים מצרים).

 

גורמים המקורבים לחברת "בריטיש-גז" טענו לפני כשנה כי לנדאו הפעיל על החברה לחצים להצטרף למיזם הגז של החברה המתחרה, EMG, שבשליטתו של איש העסקים יוסי מימן. לטענתם, מעידים הלחצים שהופעלו על החברה, על רצונו של לנדאו שישראל תרכוש גז טבעי ממימן.

 

כאשר פנה כתב ynet לבריטיש גז לברר את הנושא על רקע הבדיקה במשטרה על הקשר, לכאורה, בין מימן לחברת החשמל בתהליך קבלת ההחלטות בחברת החשמל על עסקת הגז, אמרו לו בחברה : "בריטיש גז מסרבת להגיב לדברים, אולם מדובר בשיחות שנערכו גם בישיבות בכנסת ותועדו בפרוטוקולים של הוועדות השונות".

 

גורמים בחברת החשמל טענו מנגד, שלא לנדאו פנה לבריטיש-גז, אלא בריטיש-גז פנו למימן, ולכן, טענתם של בריטיש-גז, כאילו היה דבר-מה לקוי בהתנהגותה של חברת החשמל, היא שקרית.

 

עד כה "כיכבו" במשרדי החקירות בפרשת פריצקי השר לשעבר עצמו, נהגו ומנכ"ל המשרד לשעבר, איש העסקים יוסי מימן, ראש המוסד לשעבר שבתי שביט, הלוביסט בוריס קרסני החוקר הפרטי מאיר פלבסקי.


פורסם לראשונה 25/08/2004 09:46

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבי כהן ותני גולדשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
לנדאו. נחקר ביאח"ה
צילום: חן מיקא
צילום: תומריקו
פריצקי. הפרשה ממשיכה להתגלגל
צילום: תומריקו
מומלצים