שתף קטע נבחר

החמאס: הפיגוע - תגובה לחיסול יאסין וראנטיסי

הזרוע הצבאית של החמאס קיבלה אחריות לפיגוע הכפול בבאר שבע, בו נהרגו 16 בני אדם ונפצעו כמאה. דובר הארגון מסר: החיסולים הם הסיבה לפיגוע, וכן הזדהותנו עם האסירים השובתים. אבו עלא גינה את הפיגוע ואמר כי אינו מועיל לעם הפלסטיני. מקורות פלסטינים: בעקבות הפיגוע נדחה ביקור הגנרל סולימאן ברשות

קבלת אחריות לפיגוע הכפול בבאר שבע: ארגון גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס קיבל אחריות לפיגוע המשולב שארע אחר הצהריים (יום ג'). בפיגוע נהרגו 16 בני אדם ונפצעו כמאה. אחד המתאבדים הוא אחמד עבד קוואסמה.

 

בהודעת הארגון נאמר: "הפיגוע הוא תגובה לחיסולם של מנהיגי התנועה, השייח אחמד יאסין וד"ר עבד אל עזיז ראנטיסי, וכן כהזדהות עם האסירים הפלסטינים השובתים רעב".

 

דובר של החמאס אמר מיד לאחר הפיגוע כי זו "תגובה טבעית של הפלסטינים לפשעי ישראל". האיש, מושיר אל מצרי, אמר כי זכותם של הפלסטינים להגיב בפעולות מהסוג הזה בתגובה למדיניות החיסולים, ההרס וההרג של ישראל. 

 

מפקד בכיר בגדודי חללי אל אקצה אמר ל-ynet, כי הפיגוע הוא מסר לכל אלה הקוראים להפסקת ההתנגדות. "זהו מסר לכל השותפים למזימה הבינלאומית לחסל את ההתנגדות ולכל מי שמשלה את עצמו שהלוחמים הפלסטינים וההתנגדות הפלסטינית תנצור את האש כל עוד נמשך הכיבוש. זהו גם מסר לראש הממשלה הישראלי אריאל שרון". 

 

ואילו חדר חביב, מראשי הג'יהאד האיסלאמי, הודיע כי הפעולה היא "תמיכה מצד מבצעיה באסירים הפלסטינים השובתים רעב והיא מסר שלא שכחנו את אסירינו, כמו שאנו לא שוכחים את המקומות הקדושים שלנו. הפיגוע הוא ניצחון גדול לעם הפלסטיני". 

 

הפיגוע של היום מגיע בתום תקופה ארוכה של שקט יחסי בערי ישראל, וזאת למרות איומי החמאס לנקום על ההתנקשות בבכיריו, השייח אחמד יאסין ועבד אל-עזיז רנטיסי. הפיגוע הקשה האחרון בבאר שבע אירע לפני יותר משנתיים.

 

ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא, לעומתם, גינה את הפיגוע וקרא להפסקת הפיגועים.

  

לדבריו, "הממשלה הפלסטינית מודיעה כי פעולות אלו אינן משרתות את האינטרס של העם הפלסטיני, והן צריכות להיפסק".

 

ביקור סולימאן ברשות נדחה

 

מקורות רשמיים ברשות הפלסטינית מסרו כי ביקורו ברשות של ראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן, נדחה בעקבות הפיגוע בבאר שבע. ביקורו, שהיה צפוי להיערך מחר, אמור היה לעסוק ברפורמה הביטחונית ברשות, ובדיאלוג הפנים-פלסטיני שהיה אמור להתחדש בקהיר לקראת תוכנית ההתנתקות. לא נמסר תאריך חדש לביקור.


פורסם לראשונה 31/08/2004 17:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
זירת הפיגוע. בעקבות החיסולים
צילום: איי פי
צילום: שי שמואלי, כל הנגב
פינוי הפצועים בבאר שבע
צילום: שי שמואלי, כל הנגב
מומלצים