שתף קטע נבחר

לפיד: הנגבי יכול לכהן כשר, אך לא במשרד לביטחון פנים

בעקבות ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית נגד השר לבטחון פנים, צחי הנגבי, הסביר שר המשפטים: "ככל שהדבר מצער אותי ברמה האישית, האינטרס הציבורי גובר על האינטרס האישי". ח"כים בעבודה, יחד ושינוי: על הנגבי להשעות את עצמו מתפקידו

"החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה היא אזהרה שמחייבת כל שר וכל פוליטיקאי לחשוב פעמיים לפני שהם ממנים מישהו לתפקיד בשירות המדינה מתוך שיקולים פוליטיים". כך אמר הערב (יום ג') שר המשפטים, יוסף לפיד. זאת בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפתוח בחקירה נגד השר צחי הנגבי.

 

לפיד הוסיף: "אין כמובן בהחלטת מזוז כדי להוכיח את אשמתו של הנגבי, וככל שהדבר מצער אותי ברמה האישית, הרי שהאינטרס הציבורי גובר על כל שיקול אישי, ואני עומד מאחורי החלטתו של מזוז". לפיד אמר כי לטעמו הנגבי יכול להמשיך ולכהן כשר, אך לא כשר לביטחון פנים.

 

שר המדע, אילן שלגי (שינוי), אמר בעקבות החלטת היועץ: "לא היה לי ספק שיוחלט לפתוח בחקירה. זה היה הכרחי". לדבריו, "על הנגבי להשעות את עצמו. הייתי אומר זאת גם אם היה שר בתפקיד אחר, על אחת כמה וכמה כשהוא ממונה על המשטרה".

 

ח"כ אופיר פינס (העבודה) אמר כי השר חייב להשעות עצמו מתפקידו. לדבריו, "הנגבי יכול להישאר כשר בתפקיד אחר, אך לא יוכל לשמש כשר לביטחון פנים, האחראי על המשטרה וממנה את השוטרים שאמורים לחקור אותו".

 

ח"כ יוסי שריד (יחד) אמר, כי הנגבי חייב להשעות את עצמו. "לא ייתכן ששר ימשיך כאילו עסקים כרגיל בשעה שהוא שקוע בענייני חקירתו. האחריות לביטחון הפנים היום בישראל היא אחריות במשרה מלאה ביותר, ואין היא צריכה להיות מופקדת בידי אדם שאת עיקר זמנו ומחשבתו יקדיש עכשיו להצלת הקריירה הפוליטית שלו", אומר שריד. 

 

ח"כ רן כהן (יחד) אמר גם הוא כי על הנגבי להתפטר מתפקידו. "הנגבי לא יוכל להמשיך בתפקידו אפילו דקה מושחתת אחת, ועליו להתפטר מיד. אפילו על פי חוקי המנהל המעוותים של הליכוד, אין זה מתקבל על הדעת שבמשרד המשטרה יכהן שר שהוא גם נחקר".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, דיאנה בחור-ניר וטל רוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. שיגור אזהרה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אבי כהן
הנגבי. חקירה פלילית
צילום: אבי כהן
צילום: תומריקו
שריד. עליו להתפטר
צילום: תומריקו
צילום: צביקה טישלר
שלגי. צעד הכרחי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים