שתף קטע נבחר

גדעון עזרא - המועמד המוביל להחלפת הנגבי

ראש הממשלה שרון יכריע בימים הקרובים בדבר מחליפו של השר לביטחון פנים, שהשעה את עצמו בעקבות החלטת היועץ להורות על חקירה פלילית נגדו. עזרא, כיום שר התיירות ולשעבר סגן השר לביטחון הפנים, הוא המועמד המוביל

השר גדעון עזרא מהליכוד הוא המועמד המוביל להחליף את השר צחי הנגבי כאחראי על המשרד לביטחון הפנים, כך מצטייר הבוקר (יום ד'), בעקבות השעייתו של הנגבי בשל פתיחת החקירה הפלילית נגדו.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, יחליט במהלך היומיים הקרובים מי ימלא את מקומו של השר שהשעה את עצמו, ובין היתר יכריע האם למנות ממלא מקום או שר קבוע, לאור משך הזמן שצפויה לקחת החקירה (גורמים משפטיים העריכו - בין חצי שנה לשנה).

 

המועמד המוביל, כאמור, הוא שר התיירות גדעון עזרא, ששימש סגן שר לביטחון פנים בקדנציה הקודמת. בסביבת ראש הממשלה אישרו ששמו של עזרא נמצא על הפרק. הוא עצמו אמר ל-ynet: "לא פנו אלי בנושא".

 

שם נוסף שהוזכר הוא שמה של השרה ציפי לבני. החלטות ממשלה וכנסת בנדון צפויות להתקבל בשבוע הבא.

 

הנגבי ביקש אמש מראש הממשלה שרון להשתחרר מכהונתו כשר לביטחון פנים עד לסיום חקירת המנויים במשרד לאיכות הסביבה, עליה הורה היועץ המשפטי לממשלה מזוז. ראש הממשלה נענה לבקשתו של הנגבי, והוא יכהן כשר ללא תיק עד לסיום החקירה.

שרון הודה לו על העבודה המשותפת, שיבח את תיפקודו כשר לביטחון פנים, ואיחל לו "שההליכים יסתיימו במהרה ובהצלחה מבחינתו".

 

הנגבי אמר לשרון כי אין זה ראוי שיוסיף להיות אחראי על המשטרה, שעה שזו אמורה לנהל חקירה בעניינו. השר הנגבי הבהיר כי יש לו ביטחון מלא בכך "שהגורמים המוסמכים יקבעו כי בפעולותיו במשרד לאיכות הסביבה לא בוצעו עבירות על החוק, וכי כל מה שעשה נעשה בתום לב".

 

מוקדם יותר אתמול הורה היועץ המשפטי לממשלה, מזוז, לפתוח בחקירה פלילית נגד השר צחי הנגבי בחשד להפרת אמונים ושוחד בחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
עזרא. מועמד
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: אבי כהן
הנגבי. מושעה
צילום: אבי כהן
מומלצים