שתף קטע נבחר

האחראי ל"סקופ" המפוברק נשלח לשנתיים וחצי מאסר

יחיעם אוחנה היה אחראי לאחת "הנפילות" הקשות ביותר בתולדות העיתונות העברית. הוא ניסה לייצר סיפור שקרי לפיו נסחט שופט בית המשפט העליון תיאודור אור (מי שהרשיע אותו בפרשת סמים בשנות ה-80), תוך שימוש במסמכים מזויפים. השופט טימן לקח בחשבון את הרקע הבריאותי של אוחנה. פרקליטו הודיע: נערער

סופה של פרשת "הסקופ שלא היה": שופט בית המשפט המחוזי בת"א, שלי טימן, גזר אחר הצהריים (יום ד') על העבריין יחיעם אוחנה שנתיים וחצי מאסר בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי. אוחנה הורשע בין השאר בעבירות של זיוף מסמכים, במטרה להכפיש את שופט בית המשפט העליון תיאודור אור וקציני משטרה.

 

בתחילת שנות ה-80 הרשיע השופט אור את אוחנה, מסעדן טברייני, בעבירות סמים. מאז אותו פרסום החליט אוחנה לנסות ולהפליל את השופט תיאודור אור ואת השוטרים אשר הביאו להרשעתו. אוחנה הפעיל את התחקירנית רחל לב (שהורשעה אף היא בפרשה ונידונה למאסר על תנאי), והחל לחקור אחר השופט אור - ולבסוף טען כי אור נסחט ולכן הרשיע אותו. את האשמותיו גיבה במסמכים שלטענתו נכתבו על ידי אור ואחרים.

 

הפרשה פורסמה כסקופ בלעדי של העיתונאי בן כספית ב"מעריב" לפני כ-6 שנים - וזמן קצר לאחר מכן הסתבר כי לא היו דברים מעולם. המסמכים זויפו, ומטרתם הייתה להשיג משפט חוזר לאוחנה. סיפור "השופט שנסחט" הפך לסיפור "התיק התפור".

 

אוחנה עצמו הורשע לפני כחודשיים וחצי בבית המשפט המחוזי בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, סיוע לזיוף, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות ושיבוש הליכי משפט.

 

היום כתב השופט טימן: "היה זה הנאשם שהתקשר עם עיתון 'מעריב' בהסכם המקנה לעיתון בלעדיות על הפרסום, שאכן נעשה בקול תרועה גדולה, ומי שקיבל על כך תמורה כספית היה אוחנה, שכינס מסיבת עיתונאים לאחר הפרסום, בזמן שידע על החשדות בדבר זיוף המסמכים, ועל הזמנתו לחקירה לאחר יום שלם של ניהול מבצע להברחת המסמכים תוך כדי התחמקות מהמשטרה".

 

עוד כותב השופט על אוחנה כי למרות שהוא מנסה להיראות כאדם מכובד הוא מכיר אנשים רבים ואיננו אלא עבריין רגיל שהחל את דרכו העבריינית כנער בהיותו בן 14. הוא נשפט מאז על ביצוען של 41 עבירות.

 

השופט כתב כי כאשר בא לשקול את העונש נגד אוחנה, הוא לקח בחשבון את עברו העברייני הכבד, ומנגד לקח בחשבון את מצבו הבריאותי שעליו הוטל חיסיון רפואי. פרקליטו של אוחנה, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר בסיום הקראת גזר הדין, כי הוא שוקל לערער לבית המשפט העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ישראל סימיונסקי
אוחנה. הסקופ לא היה סקופ
צילום ישראל סימיונסקי
צילום גלי תיבון
השופט אור
צילום גלי תיבון
מומלצים