שתף קטע נבחר

ספאם: הוויאגרה עומדת בראש

ההיקף הממוצע של משלוח ספאם גדל בחודש אוגוסט ליותר מ-600,000 התקפות ספאם. דרום קוריאה היא שיאנית באירוח אתרי אינטרנט של זבלנים ואילו פרסומות הוויאגרה שומרות על המקום הראשון, על פי מחקר של קומטאץ'

היקף המשלוח הממוצע של הספאם עלה בחודש אוגוסט על 600,000 התקפות ספאם ביום, על פי חברת האנטי ספאם הישראלית "קומטאץ'". מרכז איתור הספאם של קומטאץ' ניתח מאות מיליונים של הודעות ספאם ומצא כי 41 אחוז מכלל הודעות הספאם נשלחו מארה"ב, 14 אחוז מדרום קוריאה ואחוז דומה מסין.

 

על פי המחקר, רוב הודעות הספאם המגיעות לתיבות הדואר של הנמענים מכילות כתובת של אתר אינטרנט, כאשר דרום קוריאה מארחת קרוב ל-47% מהאתרים שאליהם מפנות הודעות הספאם. דרום קוריאה קטפה את הבכורה מסין, שרק לפני חודשיים אירחה יותר מ-70% מאתרי האינטרנט של הזבלנים. סין ממשיכה עדיין לארח אתרים רבים, אך במקביל גדל במהירות מספר אתרי האינטרנט שמוצאים מקלט בברזיל. לפני שלושה חודשים הסתכם מספר אתרי האינטרנט המתארחים בברזיל ב-2% וכיום הוא עומד על 11.3%.

 

התרופות מככבות

 

החוקרים מציינים, כי שלושת המוצרים העיקריים המככבים בהודעות הספאם הן תרופות, ובראשן הוויאגרה, מכירות תוכנה ומשכנתאות והלוואות. בהשוואה לששת החודשים הראשונים של 2004, גדל חלקן של הודעות הספאם המפרסמות תרופות, פורנוגרפיה והימורים: 37.67% מההודעות בחודש אוגוסט פירסמו תרופות לעומת 29.53% בסוף יוני; 4.94% מההודעות בחודש אוגוסט פירסמו פורנוגרפיה בהשוואה ל-3.1% בסוף יוני; ו-1.72% מההודעות פרסמו הימורים לעומת 0.45% בסוף יוני. מוצרים מובילים אחרים הן ההצעות הבלתי נמנעות להגדלת אברים (4.39%), הרזיה (2.33 אחוז), היכרויות (1.94%), עבודה מהבית (1.89%), ותארים אקדמיים (1.56%).

 

עוד מתברר מהמחקר, כי 93.85% מכתובות ה-IP שמהן שוגרו הודעות הספאם בחודש אוגוסט היו חדשות, ו-98.7% מכתובות אתרי האינטרנט שפורטו בגוף ההודעות היו חדשים. 9.09 אחוז בלבד מהודעות הזבל שנבדקו תאמו לחוק האנטי ספאם האמריקני, CAN-SPAM, ירידה קלה בהשוואה לחודש הקודם, שעשויה להעיד על חוסר אפקטיביות.

 

"למרות שרשויות אכיפת החוק עושות מאמצים ניכרים לחסום ולעצור את משגרי הספאם, קצב משלוח ההודעות לא הואט כלל עדיין" ציין אבנר עמרם, סגן נשיא בכיר בקומטאץ'. "נפח הספאם ומספר התפרצויות הספאם ממשיכים לעלות, בעוד שתואמות ה-CAN-SPAM נותרה קבועה סביב 10% בחודשים האחרונים. הנתונים של החודש מעידים שמשגרי הספאם הם ערמומיים ומשנים מחודש לחודש את אתרי האינטרנט אליהם מפנות ההודעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
ויאגרה. להיט ספאם
צילום: אורן אגמון
מומלצים