שתף קטע נבחר

בחתונת בן גביר: ריקודים עם חולצות כ"ך

איתמר בן-גביר ואיילה נמרודי, בת ה-17 וחצי, שניהם לבושים בלבן, נראו נרגשים מאוד. הרב יהודה קרויזר, רב ישיבת הרעיון היהודי בירושלים, אמר בפתח החופה כי שר הביטחון ובית המשפט העליון דאגו להעיב על השמחה, כשלא איפשרו לפעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן להיות נוכח בחתונה. פדרמן בירך בטלפון

שמחה קיצונית: פעילי הימין הקיצוני חגגו אמש (יום ב') עם איתמר בן גביר שנישא לבחירת לבו, איילה נמרודי, בת 17.5, בחתונת ענק בבנייני האומה בירושלים. כ-1,500 איש הוזמנו לחתונה, בהם אנשי ימין וימין קיצוני מכל רחבי הארץ.

 

כמו כל חתונה ממוצעת, גם החתונה הזו החלה באיחור של שעה ורבע. סמוך לשעה 21:00 אתמול, צעדו לכיוון החופה בן גביר ואיילה נמרודי. עשרות נערות שרו לכבוד נמרודי, ורקדו סביבה במעגלים.

 

הכלה התיישבה על "כסא הכבוד", ואז ניתן האות לכניסתו של החתן, שגם הוא הגיע מלווה בעשרות גברים ששרו לכבודו. כאשר נכנס לאולם, ולפני היציאה לחופה, נאמרה עוד תפילה, וכשזו הסתיימה, נכנסו כל אחד מלווים בחברים וההורים בנפרד לחופה, שנערכה תחת כיפת השמיים.

 

החתן והכלה, שניהם לבושים בלבן, נראו נרגשים מאוד. הרב יהודה קרויזר, רב ישיבת הרעיון היהודי בירושלים, אמר בפתח החופה כי שר הביטחון ובית המשפט העליון דאגו להעיב על השמחה, כאשר לא איפשרו לפעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן להיות נוכח בחתונה (פדרמן נמצא במעצר בית והבקשה שלו להשתתף בחתונה נדחתה).

 

כאשר הסתיימה החופה ולאחר שאמרו את הברכות, צעדו המשתתפים בחזרה לאולם, כשהם מתופפים על דרבוקות, מנגנים בחצוצרות ושרים לחתן ולכלה. הריקודים התנהלו בהפרדה בין גברים לנשים. החתן והכלה ישבו על כיסאות, ומסביבם רקדו במעגלים. פעילי הימין הקיצוני לרקוד כשעליהם חולצה של כ"ך ודגלי כ"ך.

  

במהלך הריקודים כיוון אחד הנערים רובה לעבר התקרה. תוך שניות ספורות הורו לו להוריד את הנשק. בכל אותה העת נמשכו הריקודים. בין היתר הושמעו שירים של כוורת, אחינועם ניני ודני סנדרסון. אחד הנוכחים שר שיר, שמילותיו לקוחות מספר שופטים, ובו נכתב: "זכרני נא, זכרני נא, אך הפעם הזאת, ויינקמה נקם אחת משתי עיניי מפלשתים".

 

בשלב מסוים הופסקו הריקודים לטובת טלפון שהגיע מפעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, שכאמור לא יכול היה להיות נוכח באירוע, משום שהוא נמצא במעצר בית. פדרמן אמר לחתן ולכלה: "בגמרא כתוב שכאשר יש מלחמת מצווה, הכל יוצאים, אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה. כאשר חרב מתהפכת על ארץ ישראל, כאשר האויב הערבי רוצה להשמיד אותנו. אל תהיו כמו כולם, אשר מתחתנים נעלמים. תהיו מיוחדים, תצאו למלחמה".

 

בין הנוכחים בחתונה: ח"כ לשעבר מיכאל קליינר, ברוך מרזל, טירן פולק, עורך הדין ברוך בן יוסף, עורך הדין נפתלי ורצברגר, יהודה עציון ומיכאל בן-חורין. כמו כן הגיעו צעירי נוער הגבעות, תושבי יצהר, תפוח ואנשי היישוב היהודי בחברון.

 

בסוף האירוע קיבלו המוזמנים מזכרת מהחתונה - חוברת קטנה כשמאחוריה תמונה של הרב מאיר כהנא, ומתחתיה הכיתוב "ממשיכים בדרכו". בחוברת מופיעות בין היתר זמירות לליל שבת, ברכת המזון ודברי קודש.

 

בתחילת החוברת גם מספר שירים, בהם בין היתר "שיר בית"ר", "עלי בריקדות" מאת מיכאל אשבל, "חיים אנחנו במחתרת" של אברהם שטרן, "אנחנו שרים לך מולדת" של בנימין זרעוני, "שיר הרופא" שעליו חתומים עצורים מנהליים בכלא השרון ו"לנשק, אחים, אל הנשק". גם השיר "האמונה" של הרב אברהם הכהן קוק מופיע בחוברת.

 

הכלה: נערת גבעות

 

רק לפני כחודש התארס בן גביר ל"נערת הגבעות" איילה נמרודי. איילה מתגוררת בחצי השנה האחרונה במאחז גיבורים שבגזרת חברון, ופעילה גם במאבק לשחרורו מהכלא בארה"ב של יונתן פולארד.

  

לפני כמה חודשים אמור היה בן גביר להיפגש עם בחורה אחרת, אולם לטענתו, לפני הפגישה התקשרו לצעירה נציגים מהשב"כ והניאו אותה מלהיפגש עימו והיא אכן לא הגיעה לפגישה.  

 

בן גביר מסר בתגובה: "אני לא מעוניין להרחיב בעניינים פרטיים. אני רק יכול להגיד שמצאתי בת זוג, בחורה נפלאה ואשת חיל. במקום בן גביר אחד בגבעות, יהיו שני בן גבירים, שיילחמו ויעשו למען העם והארץ".

 

איתמר בן גביר הוא דובר ארגון "כהנא", שהוצא מחוץ לחוק ב-1994, אחרי הטבח במערת המכפלה בחברון. 

 

הוא נעצר פעמים רבות בשנים האחרונות, בחשד לפעילות לא חוקית והסתה. לאחרונה הורשע בן גביר בהתפרעות לאחר שקרא את מגילת איכה ליד הר הבית בתשעה באב ב-1997. כמו כן הורשע לאחרונה בעבירה של תמיכה בארגון טרור, לאחר שהדפיס כרוזים הקוראים לממשלת ישראל להוריד את הזרים מהר הבית ולפעול למען תפילת יהודים. 


פורסם לראשונה 06/09/2004 12:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם שרון
בן גביר וכלתו בחופה
צילום: נועם שרון
צילום: גילי יוחנן
מוזמנים רבים הגיעו לחתונה
צילום: גילי יוחנן
צילום: גילי יוחנן
לפני השמחה
צילום: גילי יוחנן
צילום: דן בלילטי
מרזל. במשתתפים
צילום: דן בלילטי
צילום חגי אופן
דניאלה וייס. במוזמנים
צילום חגי אופן
צילום: איי אף פי
פדרמן. יחגוג מרחוק
צילום: איי אף פי
מומלצים