שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אמנון לוי יפצה את המרצה לקבלה

  העיתונאי אמנון לוי וצוותו יפצו את הקבליסט רמי שקלים לאחר שהציגו אותו בתוכניתם כנוכל ושרלטן. השופט: "היה פה זלזול בתובע ובתחום הקבלה והמיסטיקה"

  העיתונאי אמנון לוי, "גשם תקשורת" ו"טלעד אולפני ירושלים" ישלמו לקבליסט ד"ר רמי שקלים 50 אלף שקלים פיצויים על הוצאת לשון הרע - כך קבע בית-משפט השלום בתל-אביב.

   

  שקלים, ד"ר לפילוסופיה יהודית ומרצה לקבלה, תבע את לוי, מגיש תוכנית הטלוויזיה "השבוע עם אמנון לוי", בעקבות שלוש תוכניות ששודרו בערוץ 2 בינואר 2002, שבהן הוצג, לטענתו, כנוכל ושרלטן.

   

  בכתבה הראשונה, שצולמה במצלמה נסתרת, נראה אדם המבקש את עזרתו של שקלים. בתביעה טען הקבליסט שלא זו בלבד שהוא הוצג בתוכנית כמאחז עיניים הגובה כספים במירמה, אלא שהקטע שבו הוא מוותר על שכרו הושמט מהשידור.

   

  לקראת התוכנית השנייה, ששודרה כעבור שבוע, הוצע לשקלים למסור את תגובתו. לטענתו, הוא נתן את הסכמתו בתנאי שבתוכנית יצוין כי הוא סובל מהזעת יתר בגלל תרופות שהוא נוטל. אולם לדבריו, לא רק שעובדה זו לא צוינה, אלא שבמהלך התוכנית התמקדו המצלמות בפניו המזיעות תוך מתן רושם לציבור הצופים שהוא משקר. נוסף על כך טען שקלים כי בניגוד ל הבטחות שניתנו לו לא הועלו לשידור מטופלים שלו כדי לדבר בזכותו.

   

  לדברי שקלים, גם בתוכנית השלישית,במארס 2002, הוא הוצג כשקרן, כמו גם בפרומואים ששודרו 42 פעמים באותה תקופה.

   

  לאחר שעיין במסמכים ובקלטות, החליט השופט ד"ר ורדי קובי לקבל את טענתו של שקלים. "באופן כללי ניתן לומר שהנתבעים פעלו בצורה חד-צדדית, לא מאוזנת ותוך קביעת עמדה שמדובר בנוכל ושרלטן", כתב השופט בפסק-הדין. "הוא הוצג באור שכזה בצורה מגמתית תוך ניצול הכוח האדיר של המדיה הטלוויזיונית להצגת עמדה לא מאוזנת זו. היה פה זלזול בתובע ובתחום הקבלה והמיסטיקה - עמדה שייתכן שנבעה מחוסר היכרות, חוסר הבנה, חוסר תחקיר מעמיק וחוסר אמונה בתורת הקבלה".

   

  בהתייחסו להתנהלותו של אמנון לוי ציין השופט כי אף שהוא היה "הפה הסופי" בתוכנית והפוסק האחרון, בחרו הנתבעים שלא להעלותו לעדות בבית-המשפט - דבר שהחליש את עדותם. עוד ציין השופט כי מותר לאנשים לא להאמין בקבלה או באסטרולוגיה, אך אין מקום לזלזל בשיטות אלה.

   

  בעקבות הפסיקה חש שקלים שהצדק יצא לאור: "פסק-הדין גורף ומוחלט, מדבר בעד עצמו ומבהיר עד כמה גרם לי אמנון לוי עוול", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  לוי. לא הגיע להעיד
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים