שתף קטע נבחר

פורום ספקיות האינטרנט שוקל לתבוע זבלנים

מיקרוסופט ישראל הציעה לספקיות האינטרנט השותפות בפורום החדש לפעול יחד במישור המשפטי נגד מפיצי דואר זבל

חברות אינטרנט ישראליות החברות בפורום ספקיות האינטרנט שוקלות לשלב כוחות ולהגיש תביעות משותפות נגד מפיצי דואר זבל, כך גילה היום (ב') אריה סקופ, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל במסיבת עיתונאים בתל אביב.

 

פורום הספקיות התכנס לראשונה בסוף חודש יולי, בהשתתפות נציגים של ספקיות האינטרנט הגדולות בישראל, על רקע התגברות איומי האבטחה וההתקפות על רשתות המחשבים מצד גורמים שונים בחודשים האחרונים.

 

הפורום נולד ביוזמת מיקרוסופט ושותפות בו גם אינטרנט זהב, בזק בינלאומי, 013 ברק, נטוויז'ן, קווי זהב 012, במסגרת שיתוף פעולה ראשון שמטרתו לשתף פעולה בהתמודדות עם סוגיות מרכזיות באינטרנט כמו אבטחת מידע, מאבק בדואר זבל ושמירה על פרטיות הלקוחות.

 

בין היתר, הוחלט כי הפורום יפעל להגברת מודעות המשתמשים לפתרונות טכנולוגיים קיימים, לפיתוח כלים טכנולוגיים, משפטיים וחקיקתיים להתמודדות מול בעיות קיימות ולקביעת סטנדרטיזציה לתקשוב יעיל ומאובטח.

 

כעת מתברר כי במפגש במפגש הועלתה הצעה של מיקרוסופט, לפיה ספקיות האינטרנט ינהלו מאבק משפטי משותף בזבלנים. עם זאת, לא התקבלה כל החלטה, והעניין יידון במפגש הקרוב של הפורום, שיעסוק בהיבטים מעשיים יותר.

 

סקופ אמר היום כי חברות הפורום קיבלו את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לצורך קיום המפגשים, לאחר שהוברר לו שתכליתם אינה שיווקית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים