שתף קטע נבחר

שרון: הפעולה בעזה - לא נקמה על הפיגוע בב"ש

בטקס הרמת כוסית עם פעילי ליכוד בירושלים אמר שרון כי תקיפת חיל האוויר - חלק ממאבק שלא ייפסק עד להפסקת הטרור וחלק שבחים להישגי הממשלה. הרמטכ"ל: "נמשיך להכות בגורמי הטרור ובמשלחיו כפי שעשינו בעזה, בכל מקום ובכל זמן שיידרש. מזכיר המדינה האמריקני פאוול על התקיפה בעזה: "המצב כולו הוא טראגי ופעולות תגובה אינן הפיתרון"

"זו לא היתה פעולת נקם על הרצח בבאר שבע, אלא חלק ממאבק רצוף במלחמה בטרור", כך אמר הערב (יום ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, לפעילי ליכוד בירושלים בהתייחסו להרג 14 פעילי חמאס הלילה בעזה. לדבריו, "תקיפת חיל האוויר היא חלק ממאבק שאנחנו לא נפסיק אותו עד להפסקת הטרור, דבר שיאפשר גם, אני מאמין, התקדמות בתהליך המדיני".

 

גם הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, התייחס הערב לתקיפת צה"ל בעזה ואמר: "על אף הכאב בעקבות הפיגוע בבאר שבע איננו נכנעים לתכתיבי הטרור". בטקס זיכרון לחללי חטיבת גבעתי אמר הרמטכ"ל: "נמשיך להכות בגורמי הטרור ובמשלחיו כפי שעשינו הלילה בצפון רצועת עזה. נמשיך ונעשה זאת בכל מקום ובכל זמן שיידרש".

 

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, התייחס להרג פעילי חמאס ואמר: "פעולות התגובה בין הישראלים לפלסטינים אינן מועילות". לדבריו, "המצב כולו הוא טראגי ופעולות תגובה אינן הפיתרון".

 

"יש לנו הצלחות שלא היו כמותן"

 

בכנס פעילי ליכוד בסניף ירושלים לרגל השנה החדשה אמר ראש הממשלה: "אין כמעט תחום בו אנו לא עושים שינויים עצומים, מדינית, ביטחונית, כלכלית, חינוכית, ועוד. בכל אלו יש לנו הצלחות רבות שלא היו כמותן במשך עשרות שנים".

 

שרון חלק שבחים לממשלתו בפני פעילי הליכוד: "לאחר שלוש שנים של פעילותה, ממשלה זו היא המהפכנית ביותר מזה שנים רבות. כמעט בכל תחום עושה הממשלה פעולות רבות למען העתיד. אין כמעט תחום בו אנו לא עושים שינויים עצומים".

 

ראש הממשלה גם פירט את הישגי הממשלה: "מדינית – תוכנית ההתנתקות, ביטחונית – הגדר והמלחמה בטרור שנמשכת ותימשך, יש לנו בכך הצלחות רבות". 

 

שרון אמר כי גם בחינוך, בתחבורה ובתשתיות מקיימת ממשלתו פעולות מהפכניות והתייחס באופן מיוחד גם לתוכנית הכלכלית.

 

"בכלכלה הצלנו ממש את קרנות הפנסיה. הקרנות החדשות נמכרו במיליארד שקלים והצלנו בכך אנשים שעמלו עשרות שנים והיו עלולים להישאר ללא פנסיה. הישגנו בכל תחום הם חסרי תקדים, נמשיך לעשות מה שטוב לעם ישראל", אמר שרון.

 

"כל תגובה תהיה מוצדקת"

 

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, אמר היום כי "כל תגובה פלסטינית להריגת 14 פעילי החמאס בעזה תהיה מוצדקת". בהתבטאות חסרת תקדים בחריפותה אמר ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא בהתייחסו לתקיפת חיל האוויר: "מדובר בפשע מכוער של כוחות הכיבוש שבא לומר 'לא שלום ולא מפת דרכים'. שרון מבין רק את היגיון הכוח'". 

 

ראש הממשלה הפלסטיני הדגיש כי "הפשע הישראלי הוא תגובה לתוצאות החיוביות של פגישת ערפאת עם ראש המודיעין ושר החוץ המצרי" הוא תבע מ'הרביעיה הבינלאומית' "להגיע ולראות את הדם הפלסטיני שנשפך".  

 

האחראי על תיק החוץ ברשות הפלסטינית, נביל שעת', הגיב: "זוהי פעולת טרור של כוחות הכיבוש הישראלים". לטענתו, ישראל פוגעת שוב ושוב במאמצים להשיג הפסקת אש באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שרון. "יש לנו הצלחות"
צילום: שאול גולן
צילום: עמית שאבי
הרמטכ"ל. "נכה בכל מקום שיידרש"
צילום: עמית שאבי
צילום: רויטרס
פאוול. "פעולות תגובה - לא פתרון"
צילום: רויטרס
לוויות הרוגי החמאס בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים