שתף קטע נבחר

עוזי כהן: "הג'ובים שאני מסדר מונעים אבטלה"

סגן ראש עיריית רעננה ומקורבו של שר האוצר, עוזי כהן, שסולק היום מאסיפת ההסתדרות, אומר ל-ynet: "השביתות והנאומים של פרץ לא יעשו שום דבר, המשבר ברשויות המקומיות ייפתר בזכותי". על המינויים הפוליטיים: "מינויים פוליטיים זה לא דבר מושחת"

סגן ראש עיריית רעננה, עוזי כהן, עבר היום (ה') חוויה משפילה למדי: כהן, המקורב לשר האוצר, בנימין נתניהו, הגיע לאסיפה של נבחרי ההסתדרות, שהכריזה על סכסוך עבודה במשק. הוא התכוון לנאום באסיפה נגד עמיר פרץ והשביתות, אך העסקנים האחרים קידמו את פניו בקריאות גנאי, צעקות וקללות, וכשעמד להתחיל לדבר, סולק בכוח מהמקום.

 

בין השאר, שאלו אותו העסקנים הנזעמים, מדוע כ-20 אלף עובדים ברשויות המקומיות אינם מקבלים שכר במשך חודשים ארוכים. "עזבו אותם, אלה סתם צבועים", צעק כהן, לפני שהוצא מהאסיפה. בשיחה עם ynet, מנסה כהן להסביר, מה הייתה כוונתו.

 

"אני האחרון שאפשר להגיד עליו, שהוא לא דואג לעובדים ברשויות", אומר כהן. "אני, יחד עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, עושים עבודה מצויינת כדי לסיים את המשבר ברשויות. אני הייתי הגורם שמנע את השביתה בפתיחת שנת הלימודים, כשתיווכתי בין עדי אלדר לממשלה".

 

אבל העובדים עדיין לא מקבלים את השכר המגיע להם.

 

"אנחנו נפתור את הכל. אלדר גייס אותי לנושא הזה רק לפני 3 שבועות. מהרגע שאנחנו בתמונה, אם ההסתדרות לא תפריע, הכל יסתדר. ביום ראשון תהיה פגישה של ראשי הרשויות עם נתניהו, וכולם יראו שהדברים מסתדרים".

 

"כל הבעיה ברשויות המקומיות זה בגלל שאנשים לא יודעים לסדר דברים בפוליטיקה. יש ראשי ערים שיש להם סגנון דיבור לא יפה והם משחקים בפוליטיקה מלוכלכת, אז אין פלא שהממשלה לא מסייעת לרשויות. צריך לדבר עם הפקידים והפוליטיקאים בעדינות וברכות, לא בכוח. מי שבא בכוח, מאשים, תוקף ומקלל, לא יצליח להשיג מהם שום דבר".

 

"בגלל זה, מיד כשנכנסתי לשיחות על הכסף ברשויות הוצאתי את שלמה בוחבוט (ראש עיריית מעלות וסגנו של אלדר, ת.ג.) מכל השיחות עם הממשלה. אין לי שום דבר נגדו, אבל הוא מדבר לא יפה, הוא תוקפני. למה זה טוב? אני לא אוהב את הסגנון שלו, אז סילקתי אותו מהמשא ומתן".

 

בהסתדרות טוענים, שהגעת לאסיפה שלהם היום בשביל לחבל בהכרזה על השביתה הכללית במשק, לפי הוראתו של בנימין נתניהו. הם אומרים שאתה מקורב שלו, ואתם מסדרים זה לזה דברים.

 

"שטויות. באתי על דעת עצמי. המטומטמים האלה בכלל התקשרו אלי ואמרו לי שאני אבוא. יש להם נוהל, שמי שלא בא לכמה אסיפות שלהם, הם מאיימים עליו, שאם הוא לא יבוא לאסיפה הבאה, הוא יסולק מבית נבחרי ההסתדרות. אמרתי לעצמי, אם הם רוצים אותי שם, אני אבוא".

 

"ביבי בכלל לא דיבר אתי היום. ביבי מקורב שלי? ביבי בכלל נמצא בבר-מצווה בטבריה. אני לא עובד בשביל ביבי, אני בן-אדם עצמאי. זה נכון שאני וביבי בקשרים טובים, אבל הוא לא אומר לי לאיזה אסיפה ללכת. אם כבר, אז להפך".

 

מה המסר שרצית להעביר לחברי ההסתדרות? מדוע היה חשוב שהם ישמעו אותך שם?

 

"רציתי להסביר להם את מה שאמרתי לך הרגע: השביתות של ההסתדרות הן לא רלוונטיות והן לא ישיגו כלום. עמיר פרץ לא מבין שאנחנו חיים בשנות ה-2,000, לא בשנות ה-60. הציבור היום עייף משביתות וממאבקים. אם עמיר פרץ רוצה להשיג דברים לעובדים, הוא צריך לפעול בצורה מסודרת, ברכות, בשקט, בתרבות פוליטית טובה".

 

אתה מדבר על סגנון ועל תרבות פוליטית, אבל אתה עצמך הפכת לסמל של התרבות הפוליטית הלא תקינה במדינה שלנו. איך אתה מסביר את זה?

 

"תראה, אנחנו מדינה ענייה בפרגון. כשרואים אדם כמוני, שהתחיל מאפס ולא נולד עם כפית בפה, אדם פשוט שמגדל 5 ילדים ו-8 נכדים, אבל מצליח, אנשים מתחילים לקנא. ואני לא מחזיק יחצ"ן, אני עושה את הכל בעצמי, בפשטות. אז אולי הסתבכתי עם התקשורת".

 

ואולי סידרת ליותר מדי אנשים ג'ובים באופן לא תקין ומינויים פוליטיים?

 

"אני גאה בזה שאני מסדר עבודה לאנשים. למה מסתכלים על זה תמיד בצורה שלילית? אנשים מקבלים בזכותי עבודה, ואז יש פחות מובטלים. אני חושב שזה חיובי: אם לא הייתי עוזר להם, הם היו נשארים ברחוב. מה אני כבר עושה? צלצלה אלי אשה מכפר יונה, שרצתה שהילד שלה ילמד ברעננה, אז סידרתי לה את זה. זה רע? עשיתי משהו רע?"

 

"תדע לך, שאני עוזר לכולם. אני לא שואל אנשים, מאיזה מפלגה הם, מה הרקע שלהם, שום דבר. כשערבים מאום-אל-פאחם מבקשים ממני עזרה, אני גם עוזר להם". 

 

"מינויים פוליטיים זה לא דבר מושחת. והם גם לא המצאה של הליכוד. מי שמחפש מינויים פוליטיים, צריך ללכת אחורה עד 48'".

 

"פואד, שהיה שר השיכון, לא מינה שם מינויים פוליטיים? משה סנה לא עשה מינויים פוליטיים במשרד התחבורה? אני גם לא מבין מה רוצים מצחי הנגבי. הנגבי בסך הכל מינה אנשים שיכסחו את הדשא בשמורות הטבע,בשביל 4,000 שקל לחודש. תאמין לי שבממשלה שלנו, אין שום שחיתות. כולם פועלים רק מתוך כוונות טובות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
עוזי כהן: "הכל מתוך כוונות טובות"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים