שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ארגז כלים: תוכנות לחיפוש במחשב

  השבוע סקרנו שלוש תוכנות חיפוש שתפקידן המרכזי לחפש בתוך המסמכים והקבצים המאוחסנים במחשבכם. מי עדיפה, אילו קבצים נתמכים, האם החיפוש מתבצע בתוך המסמך, ומה עם העברית?

  Copernic - הוותק משחק תפקיד

   

  Copernic היא תוכנת חיפוש ותיקה, המציעה כמה גירסאות, חלקן מיועדות לחיפוש באינטרנט.  Copernic Desktop Search, מהדורה חדשה של התוכנה, שיצאה לאחרונה, מאפשרת למשתמשים לחפש מידע גם ברשת וגם במחשב.

   

  מיד לאחר ההתקנה מבצעת התוכנה אינדוקס של כלל המסמכים, כאשר ניתן לקבוע באילו תיקיות לבצע את התהליך. כברירת מחדל, החברה מאנדקסת מסמכים ב-My Documents ובתיקיית Documents and Settings, ומאפשרת לחפש מסמכים, שירים, תמונות, הודעות דואר אלקטרוני, סרטים, אנשי קשר, ואף נתונים מדפדפן אינטרנט אקספלורר, כגון היסטוריית גלישה ומועדפים. 

   

  משך תהליך האינדוקס תלוי גם בנפח הנתונים, אך יכול גם להתבצע ברקע, וכן באמצעות תזמון אוטומטי. את התוכנה ניתן להפעיל בכל עת ממגש המערכת, וכן להפעילה באמצעות מקש קיצור. 

  החיפוש מתבצע במהירות רבה, תומך עברית כמובן, וכולל גם חיפוש בתוך המסמך עצמו ולא רק בכותרת. החיפוש ברשת מתבצע באמצעות אתר AllTheWeb, שתומך עברית בצורה חלקית, ומאפשר חיפוש על פי קטגוריות, הכוללות חדשות, תמונות, מחירים (בחו"ל) וכללי.

   

  ממשק התוכנה אינטואיטיבי למדי, ואינו דורש יותר מכמה שניות התאקלמות, והחיפוש עצמו מתבצע בדומה לחיפוש הרגיל של Windows: מקלידים את שם הקובץ הרצוי, ולקבלת חיפוש מורכב, בוחרים את הפורמט (HTML, DOC, RTF, XLS, PPT, TXT, PDF ועוד), את תאריך היצירה, הגודל והתיקיה בה הוא ממוקם.

   

  תוצאות החיפוש מוצגות בצורה נוחה מאוד, המאפשרת צפייה (או האזנה) בקובץ ישירות מחלון Copernic, המציגה גם מידע מהיר אודותיו, כגון גודלו, מיקומו, תאריך היצירה ואפשרות פתיחת הקובץ או התיקיה. מילת החיפוש עצמה, מודגשת ב"מרקר" צהוב, כדי שתוכלו לאתרה בקלות. 

   

  באתר החברה ניתן למצוא רשימת FAQ והסבר על מסכי התפעול של התוכנה, וישנה גם אפשרות לפנות בטופס מקוון לקבלת תמיכה מהחברה.

   

  יתרונות: נוחה, מהירה, יעילה - בקיור, מומלצת בחום.

   

  חסרונות: חסרה אפשרות לגדיר מנוע חיפוש מקוון באופן עצמאי.

   

  שורה תחתונה: תוכנה מצוינת. 

   

  ציון:

   

  גירסה: 1.0.

   

  רישיון: Freeware.

   

  גודל הקובץ: 2.30 מגהבייט.

   

  דרישות מערכת: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  Search Within - החיפוש מתחיל בתוכנו

   

  Search Within היא תוכנת חיפוש למחשב, שאמנם מציגה ממשק אומלל לעומת קודמתה, אך מגיעה מבית טוב. התוכנה מפותחת על ידי pdf995, יצרנית תוכנת המרה לקבצי PDF, ועוד עניינים.

   

  תהליך האינדוקס שלה ארך זמן רב יותר מאשר התוכנות האחרות, ולא התבצע ברקע, כך שבטרם מתבצע החיפוש הראשון, יש להמתין עד לסיום התהליך. מייגע ומיותר למדי.

  בעזרת Search Within, ששמה רוחני למדי אך ביצועיה לא מספקים תמיד, ניתן לחפש מסמכים בלבד, בפורמטים סטנדרטיים למדי, הכוללים PDF, HTML, TXT וסיומות אופיס השונות. לא ניתן לחפש באמצעותה הודעות דואר אלקטרוני, תכני מולטימדיה או לבצע חיפוש ברשת.

   

  תהליך החיפוש עצמו, גם אם לא פירותיו, מתקדם למדי, וכולל בחירה ב-"Or", "Add" ו-"Phrase", המסייעות בעת ביצוע חיפוש מורכב יותר.

   

  התוכנה מבצעת אמנם חיפוש בתוך תוכן הקובץ, ולא רק בשמו, כך שהיא מספקת תוצאות חיפוש מדויקות למדי, אולם אלו מוצגות בחלון הדפדפן בלבד, ולא בממשק התוכנה, כאשר שמות הקבצים מופיעים בג'יבריש או סימני שאלה, והקלקה עליהם אינה פותחת את הקובץ המבוקש, אלא רק את התיקיה. לא ברור מדוע בחרו בחברה להקשות במקום לעזור.

   

  תכונה שעשויה לקרוץ למשתמשים הארגוניים היא האפשרות לחלוק אינדקסים אישיים עם משתמשים אחרים ברשת, ולחפש גם בנבכי הרשת הארגונית, שבחברות רבות מכילה את המידע האמיתי. כמו כן, ניתן לשלבה, באמצעות סקריפט CGI, בחיפושים בתוך שרתי אינטרנט. התוכנה כוללת קובץ עזרה יחיד, ובאתר החברה לא ניתן למצוא סיוע נוסף.

   

  יתרונות: כוללת כמה כלים מתקדמים לארגונים או מנהלי רשתות.

   

  חסרונות: חיפוש במסמכים בלבד. תהליך אינדוקס ארוך. 

   

  שורה תחתונה: למשתמש הפרטי - לא מהווה תחרות של ממש לאחרות.

   

  ציון:

   

  גירסה: 3.0.

   

  רישיון: Freeware (עם חלון פרסומת, שניתן להסרה בתשלום).

   

  גודל הקובץ: 10.6 מגהבייט.

   

  דרישות מערכת: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  FileHand - חיפוש מתוחכם מדי

   

  FileHand היא תוכנת חיפוש חביבה ואלמונית מעט, המספקת אפשרות חיפוש במחשב, הן במסמכים (HTML, PDF, סיומות אופיס), הן בקבצי מוזיקה בפורמט MP3, והן בתיקיות אאוטלוק שונות, על פי בחירתכם.

   

  התוכנה מבצעת אינדוקס מהיר ברקע, של כלל המסמכים והקבצים בתיקיית My Documents, ומאפשרת לבחור תיקיות וכוננים באופן ידני, ביניהן גם תיקיות רשת. את התוכנה ניתן להפעיל ממגש המערכת, ולבצע חיפוש מהיר או מתקדם, גם באמצעות מקשי קיצור.

   

  התוכנה תומכת עברית, אולם לא הצליחה לאתר את כל המסמכים שביקשנו למצוא, חלקם כללו מילות חיפוש באנגלית. FileHand מבצעת אף היא חיפוש בתוך מסמכים, ומציגה תוצאות חיפוש מתוחכמות ומבלבלות מדי.

  ניתן לפתוח את הקובץ, להרחיב או לכווץ את הטקסט שנשאב ממנו, לדלג אל תחילתואו סופו באמצעות אייקונים בלתי ברורים, ולמיינו על פי רלוונטיות. כל זה נהדר, אבל נעשה בצורה לא ידידותית.

   

  התוכנה כוללת קובץ המכיל גם מדריך למשתמש ועצות מהירות, אפשרות למשלוח שאלה לחברה והסברים כלליים.

   

  יתרונות: מציגה תוצאות על פי רלוונטיות, מאפשרת לבצע חיפוש מתקם על פי פרמטרים כמו מילים שלא נכללות במסמך, תאריך עריכה, מונח מדויק ועוד.

   

  חסרונות: לא הצליחה לאתר את כלל המסמכים שביקשנו.

   

  שורה תחתונה: חביב ותו לא.

   

  ציון:

   

  גירסה: 2.0.

   

  רישיון: גירסת נסיון ל-30 יום, שבסיומה יש להירשם (ללא תשלום).

   

  גודל הקובץ: 667 קילובייט.

   

  דרישות מערכת: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים