שתף קטע נבחר

נשלל לצמיתות רישיון הרפואה של ד"ר יקירביץ'

השופט בדימוס זיילר, שהחליט על שלילת רישיון הרופא שהורשע בהריגה, הדגיש: "מי שהוכיח במעשיו שקדושת חיי הזולת לא נחשבת בעיניו... אין לסמוך לא על מעשיו ולא על שיקול דעתו הרפואי". יקירביץ' יתחיל לרצות את עונשו אחרי החגים

רישיונו של מנתח הלב ד"ר ולדימיר יקירביץ', שהורשע בשתי עבירות של הריגה, נשלל היום (ג') לצמיתות.

 

השופט בדימוס ורדי זיילר, שאליו הואצלו סמכויות שר הבריאות בנושאי אמצעי משמעת כנגד רופאים, החליט על השלילה והדגיש בהחלטתו: "מי שהוכיח במעשיו שקדושת חיי הזולת אינם נחשבים בעיניו... אין לסמוך לא על מעשיו ולא על שיקול דעתו הרפואי".

 

שלשום נקבע כי יקירביץ' יחל לרצות את מאסרו מייד בתום החגים, ב-10 באוקטובר. זאת לאחר שבית המשפט העליון דחה את בקשתו לעכב את ביצוע גזר דינו עד להחלטה בערעור שהגיש.

  

יקירביץ' הורשע בנטישת חולים באמצע ניתוח ובשני מעשי הריגה, ונידון לשבע שנות מאסר. הוא אף קיבל קנס כספי בסך מאות אלפי שקלים.

  

המנתח בן ה-67, הורשע גם בלקיחת שוחד, גניבה, סחיטה באיומים וכן ב-8 אישומים של מעשה פזיזות ורשלנות, כאשר נטש חולים בחדרי הניתוח. הוא זוכה רק מאישום אחד של עבירת מעשה פזיזות ורשלנות. כל זאת, כאשר שימש כמנהל המחלקה לניתוחי לב ב"איכילוב", בין השנים 1990-1996.

  

"החשיבות בהחלטה הבוקר היא שבית המשפט אינו רואה הבדל בעניין עיכוב ביצוע גזר דין, בין אם מדובר באדם מן הרחוב שסוחט בעל חנות, ובין אם מדובר ברופא מנתח בכיר ככל שיהיה, שאומר למשפחה שנמצאת ליד חדר ניתוח 'שלמו לי 5,000 שקלים, או שלא אטפל בבן משפחתכם'", הסביר עו"ד דודי זכריה מהפרקליטות. 

 

סניגורו של יקירביץ' טען, כי יש לעכב את ביצוע גזר הדין עד להחלטה בערעור, מאחר שמדובר בערעור מורכב מבחינה משפטית ועובדתית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ד"ר יקירביץ'
צילום: שאול גולן
מומלצים