שתף קטע נבחר

בעקבות האיומים: אבטחה צמודה ליונתן בשיא

בימים האחרונים התקבלו איומים על חייו של ראש מינהלת ההתנתקות. במשרד רה"מ הוחלט שמעתה יתלווה לבשיא מאבטח צמוד ובפתח ביתו תוקם עמדת שמירה. בשיא: שיתמקדו במצוקות המתיישבים ולא באיומים

משרד ראש הממשלה הורה היום (ג') לתגבר את האבטחה על ראש מינהלת תוכנית ההתנתקות, יונתן בשיא. זאת בעקבות האיומים על חייו שהתקבלו בימים האחרונים. 

 

מייד לאחר החג, תוקם עמדת שמירה צמודה בפתח ביתו של בשיא בקיבוץ שדה אליהו בעמק בית שאן. בנוסף, יתלווה לבשיא מאבטח צמוד.


בשיא עצמו אמר בתגובה לאיומים כי "אין לי שום חשש. החשש היחידי שלי הוא שעוסקים יותר מידי באיומים ופחות מידי במתישבים. שיראיינו אותם וילמדו את מצוקותיהם, כמו שמבקשים ללמוד את מצוקותיי.

 

היום בצהריים יגיעו עשרות מתושבי הגלבוע, בראשות ראש המועצה דני עטר, לבית משפחת בשיא בשדה אליהו כדי להביע בו תמיכה. השכנים מקיבוצי האזור אמרו כי "ישמשו לבשיא כחומת מגן חיה ככל שיידרש". 


בשיא התייחס גם לכנות הפניות שהגיעו לקבלת מקדמות כספיות "על חשבון" פינוי עתידי ואמר כי "יש מי שממתינים להעברת החוק בכנסת וסבורים שעד אז אין טעם להתחיל את התהליך. יש שפונים עצמאית ומייצגים את בני משפחתם, וישנם כאלה שפנו באמצעות עורך דין. בכל מקרה, אין אפשרות בשלב זה לנקוב במספרם המדוייק של הפונים". 


עוד אמר בשיא כי "בכל מקרה מדובר באלה שפונים לקבלת מקדמות בין ספטמבר לדצמבר. בדצמבר כבר יעבור חוק בנושא, ואז ידובר בפיצויים ולא במקדמות".

 

המפכ"ל: נחקור את הרב דיין

 

ועוד בעניין האיומים: מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, אמר במהלך ביקורו בשדרות:  "הבוקר התכנסו גורמי הביטחון של מחוז ש"י ונציגי הפרקליטות לדון בדבריו של הרב יוסף דיין מפסגות". אתמול אמר דיין בערוץ 2: "אני מוכן לעשות פולסא דנורה לשרון".

 

השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אמר במהלך הביקור כי גורמי הביטחון בודקים את האיומים מימין כבר תקופה ארוכה: "אנו מדברים על הנושא הזה, אבל אסור שנצא מפרופורציות. אני חושב שהיה צריך לבחון ואנו בוחנים את החתונה של פעיל הימין איתמר בן גביר וכל מה שקרה שם. לדעתי בכלל צריך לפעול לגבי תנועת כך. גם לגבי הרב יוסף דיין צריך לבדוק היטב את הדברים, ואת הרקע לכך".

 

השר עזרא ציין כי המשטרה גם תהיה ערוכה למעצרים של פעילי ימין: "אנו נפעל בנחרצות אם נדע על אדם או אזרח שמתכוון לפעול, אבל לדעתי לא כל דיבור או משפט שאומרים צריך לזכות בכותרות ראשיות".

 

אתמול גילה מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, כי בימים האחרונים התקבלו במנהלת ההתנתקות החדשה איומים טלפוניים על חייו של ראש הממשלה. 

 

לדברי ניצב פרנקו, בעקבות האיומים, שהתקבלו גם הבוקר במשרדי המנהלת בשכונת גבעת שאול בבירה, פתחה משטרת ירושלים "בחקירה מאומצת עם קדימות גבוהה".

  

במועצת יש"ע אמרו בתגובה: "אנחנו מגנים בתוקף את הקריאות לפגוע בשרון בשל תוכנית ההתנתקות".

  

מפקד המשטרה בירושלים התייחס גם להפגנת הימין בכיכר ציון, שעברה בשקט. לדבריו, במהלך ההפגנה החרימה המשטרה מנשרים ושלטים, אותם העבירה לפרקליטות - כדי לבחון אם יש מקום לפתוח בחקירה.  

 

בחוגי הימין הקיצוני לא מודאגים מהעברת המנשרים לפרקליטות. "מאוד נשמח להגיע לחקירה במשטרה ואפילו להישפט על תוכן המודעות והפליירים, שכולם עברו בדיקה משפטית", כך אמר איתמר בן-גביר. "נטען בבית-המשפט כי 'אמת דיברנו', וזו רק ההתחלה". בסביבת שרון אמרו כי "ישנה אווירה שמייצרת הסתה. על המשטרה לעשות את עבודתה ולחקור את הדרוש חקירה". 


פורסם לראשונה 15/09/2004 10:56

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יונתן בשיא. האבטחה תתוגבר
צילום: שאול גולן
צילום: אלעד גרשגורן
עזרא. לא לצאת מפרופורציה
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: סבסטיאן שיינר
קראדי. דיון על הרב דיין
צילום: סבסטיאן שיינר
ניצב פרנקו. המשטרה חוקרת
מומלצים