שתף קטע נבחר

ח"כ אריאל על מכתב הפינוי: "כמה רוע אפשר לבלוע?"

בימין הביעו זעם על כוונתו של ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, לשלוח מכתבים למתנחלים המיועדים לפינוי, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. "המכתב הוא רעל בעטיפת סוכריה", אמרו באיחוד הלאומי. בחד"ש-תע"ל גם מתנגדים: "המתנחלים לא זכאים לאמפתיה"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות הפרסום היום (א') ב-ynet לפיו מתכוונת מינהלת ההתנתקות לפנות במכתבים רשמיים לכ-1,700 משפחות מתנחלים המיועדים לפינוי במסגרת התוכנית. על המכתבים יהיה חתום ראש המינהלת, יונתן בשיא ואנשי המינהלת יבהירו כיצד ניתן ליצור עמם קשר. כמו כן יוצגו כתובות וטלפונים של המשרדים האזוריים שדרכם פועלת המינהלת.

 

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר בעקבות כוונתו של ראש המינהלת, יונתן בשיא, לשלוח את המכתבים: "כמה רוע אפשר לבלוע?". לדבריו, "המכתב הוא רעל בעטיפת סוכריה, ומתחת לעטיפה מסתתרים טרנספר, עקירת יהודים מעל אדמתם ודריסת זכויות אדם. זוהי עוד אחת מהדרכים הציניות להתעלם מהחלטות דמוקרטיות".

 

דובר גוש קטיף, ערן שטרנברג, אמר ל-ynet בתגובה: "חבל שבשיא נוטל חלק בתהליך דורסני, דיקטטורי, וחסר לגיטימיות, ומשמש ככלי שרת של שרון. בשיא עדיין יכול להציל את כבודו ולהתפטר מתפקיד ה'טרנספריסט' שהוטל עליו במקום לעטוף את הזוועה של גירוש יהודים מביתם במילים ריקות מתוכן כמו 'הוגנות' וכו".  

 

וגם בצד השני של המפה הפוליטית לא מרוצים. ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) סבור שהמכתבים מיותרים. "זה צעד חסר חשיבות. המתנחלים לא זכאים לשום יחס סלחני או אמפתי, לאחר שבמשך שנים בוצע על ידם דיכוי של עם אחר". 

 

במפלגות אחרות דווקא הביעו תמיכה בצעד. ח"כ איתן כבל (העבודה) אמר כי "ישנה חשיבות גדולה מאוד לגילוי הבנה ורגישות לכאבם של המפונים. אני מחזק את ידיו של בשיא על כך שגילה אומץ לב למרות ההתקפות שלוחות הרסן נגדו".  

 

גם ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי) תומך ביוזמה. "אלו הצעדים הראשונים בדרך לפינוי היישובים המיותרים בעזה ובשומרון, וזוהי יוזמה מבורכת, אנושית וראויה. כמובן שישנו מיעוט צעקני שחייב לזמזם התנגדות, אך כל עוד זה מסתיים במלים, אפשר לקבל זאת. אם ראש הממשלה לא יתקפל ברגע האחרון, הפינוי יתבצע וישובו בנים לגבולם".

 

ח"כ רן כהן (יחד) הביע ספקנות באשר להצלחת "מכתבי ההתנתקות".

 

"אין ספק שכוונותיו של בשיא טובות, אולם הן יתנפצו אל מול חוסר האונים של ראש הממשלה, ואל מול ההשתלחות המטורפת של המנהיגות הפנאטית בימין הקיצוני שמטרתה להמיט חורבן על ישראל", אמר כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
רעל בעטיפת סוכריה. אריאל
צילום: דן בלילטי
צילום: רויטרס
לא זכאים להתחשבות. טיבי
צילום: רויטרס
צילום: ג'רמי פלדמן
ספקן. כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים