שתף קטע נבחר

גלברד: הוזלת הקישוריות לא תגרור פיטורים בפלאפון

בלעדי: לאחר פרסומים לפיהם חברות הסלולר יפטרו עובדים אם מחיר הקישוריות יירד, שלח מנכ"ל פלאפון מכתב אישי לעובדים בו כתב כי "שאלת הורדת עלויות בדרך של צמצום מצבת עובדים אינה עומדת על הפרק"

המאבק החריף בין שר התמ"ת והתקשורת, אהוד אולמרט, לבין חברות הסלולר בעניין הפחתת תעריפי הקישוריות (שיחה מרשת לרשת) מעורר הרבה הדים בתקשורת. חברות הסלולר, שייאבדו לפי ההערכות הכנסות שנתיות של 2.7 מיליארד שקל בעקבות הודעת אולמרט כי התעריפים יירדו ב-66% עד תחילת 2006, אף שכרו במשותף חברת יחסי ציבור כדי שתעזור להן במלחמתן התקשורתית מול החלטת אולמרט. חלקן אף איימו כי הדבר יוביל לפיטורי עובדים.

 

אלא שלאחר פרסום הידיעה על חשש לפיטורי עובדים, שלח מנכ"ל פלאפון, יעקב גלברד, מכתב אישי לעובדי החברה, שהגיע לידי ynet, בו הוא העביר למעשה מסר מרגיע לעובדים לפיו לא צפויים פיטורים בחברה.

 

במכתב הדגיש גלברד כי "הידיעה מסתמכת לכאורה על דברי בכירים בחברות על הצורך לנקוט במהלכי פיטורין בכדי להתמודד עם הירידה הצפויה בהכנסות (...) תשובתי לגבי פיטורין היתה חדה ובהירה - שאין אנו שוקלים במסגרת היערכותנו הרעה באיכות מוצרינו וברמת השירות הניתן ללקוחותינו, מכאן ששאלת הורדת עלויות בדרך של צמצום מצבת עובדים אינה עומדת בפלאפון על הפרק. הופתעתי לראות את שמה של פלאפון משורבבת בתוך הכתבה".

 

עוד כתב גלברד, כי "בימים אלו אנו לומדים ומנתחים את המשמעויות התמחיריות הנגזרות מעמדת שר התקשורת בנושא וניפעל למזער את הנזקים הצפויים מהתערבות דורסנית זו במערך ההתקשרויות הקיים בין החברה לבין לקוחותיה, בדרך של התייעלות וככל שיידרש מתמחור מחדש של סל שירותינו".

 

גלברד סיכם את מכתבו כי "בטוח אני כי יחד נצליח לעבור את המשוכה הגבוהה הזאת המונחת לפתחנו ונמשיך להוביל את פלאפון לצמיחה ושגשוג".

 

בעוד יומיים ייערך שימוע במשרד התקשורת בין הנהלת המשרד לבין מנהלי חברות הסלולר, במסגרתו יציגו כל הצדדים את טיעוניהן.

 

בחברת פלאפון סרבו להגיב על הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
גלברד. "התערבות דורסנית"
צילום: ישראל הדרי
מומלצים