שתף קטע נבחר

הפלסטינים: 30 פצועים בהפגנה ליד בודרוס

יום נוסף של הפגנות נגד גדר ההפרדה צפונית למודיעין. החיילים עשו שימוש בכדורי גומי ובגז מדמיע. 5 מהפצועים במצב קשה, ובהם ילד בן 9. אחת המפגינות: שוטרי מג"ב יורים כדורי גומי לעבר בית ספר קרוב

העימותים בכפר בודרוס החריפו בצהריים (יום ד'): הפלסטינים דיווחו כי 30 בני אדם נפצעו מירי כדורי גומי במהומות שפרצו בהפגנה נגד גדר ההפרדה באזור הכפר, צפונית למודיעין. קצין מג"ב נפצע קל בעימותים.

 

הפלסטינים דווחו עוד, כי הצבא השתלט על גגות הבתים וירה לעבר התושבים גז מדמיע וכדורי גומי. כמו כן השתלט הצבא על בית הספר בכפר שתלמידיו פונו. עוד דיווחו הפלסטינים, כי כ-50 נפצעו מגז מדמיע בנוסף לפצועים מכדורי הגומי.

 

מצה"ל נמסר, כי ידוע רק על פלסטיני אחד שנפצע קל מכדורי גומי. כל היתר נפגעו משאיפת גז. אך על פי הדיווחים מהשטח, מצבם של חמישה מהפצועים קשה, ובהם ילד בן 9. בצה"ל אישרו כי נעשה שימוש בכדורי גומי במהלך הניסיון לפזר את ההפגנה. החיילים השתמשו גם בגז מדמיע.

 

עם המפגינים הפלסטינים נמנו גם פעילי שמאל, מארגון "אנרכיסטים נגד הגדר". לטענת המפגינים, לא הייתה כל התגרות מצידם. בצה"ל טוענים כי חלקם התפרעו.

 

אווה, אחת המפגינות, סיפרה ל-ynet: "שוטרי מג"ב יורים גז מדמיע וכדורי גומי על בית ספר שנמצא הכפר. 160 מטר בלבד מפרידים בין קבוצת ילדים ושוטרי מג"ב".

 

לדבריה, "ב-7:30 התחלנו לצעוד, ומיד השוטרים התחילו לירות רימוני הלם, גז מדמיע וכדורי גומי אל הצועדים. זה היה בלי שתהיה שום פרובוקציה מצידנו. 15 דקות לאחר שהתחילה הצעדה היו כבר חמישה נפגעים מכדורי גומי. כולם נפגעו בראש, בניהם גם ילד בן 9. עד עכשיו 16 מפגינים נפצעו מכדורי גומי ועוד מספר פצועים מגז מדמיע".

 

אווה הסבירה: "לא אכפת להם שאנחנו ישראלים ופעילים בנלאומיים. הם המשיכו ביריות. האירועים של אתמול והיום הפתיעו אותי מאוד. למרות שאנחנו מפגינים כאן כבר הרבה זמן זה שונה. בדרך כלל אנחנו מצליחים להגיע עם הצבא להסכמה באמצעות מפקדת התאום והקישור. הם נותנים לנו למחות בשקט". 

 

בהפגנה דומה שנערכה במקום אתמול נפצעו מספר חיילים ופלסטינים. העימותים אתמול החלו לאחר שדחפורים תכננו להתחיל לעבוד באדמות השייכות לכפר, וזאת לטענת התושבים בניגוד להחלטת הממשלה על שינוי תוואי הגדר באזור. כ-100 תושבים, יחד עם הפעילים הישראלים, הגיעו למקום ומנעו מהדחפורים להתחיל בעבודתם.

 

נציג של התושבים קיים מו"מ עם המינהל האזרחי, שבסיומו הוחלט על כך שהעבודות יעקפו לפי שעה את אדמות הכפר, אולם לדברי המפגינים, כאשר ביקשו להתפזר תקפו אותם שוטרי מג"ב וחיילים והחלו לירות לעברם כדורי גומי וגז מדמיע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
30 פצועים. ההפגנה
צילום: איי אף פי
מומלצים