שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משגר המחבלת ל-ynet: הסגר נכשל
  אחד ממשלחי המתאבדת לפיגוע בגבעה הצרפתית אומר ל-ynet: "למחבלת לקח פחות מ-50 דקות להגיע מאזור שכם לאתר הפיגוע בתוך ירושלים. זה מוכיח שכל אמצעי הביטחון שישראל נוקטת לא יצליחו למנוע פגיעה בה בכל נקודה". והוא מאיים: "התגובות שלנו למעשי הפשע של ישראל יימשכו". המחבלת, בת 18 מעסכר. אביה לקה בלבו אחרי ששמע כי ביצעה פיגוע

  הפיגוע בירושלים: משגר המחבלת לפיגוע בגבעה הצרפתית אומר הערב (יום ד') בשיחה עם ynet כי למחבלת, זיינב עלי עיסא אבו סאלם, לקח פחות מ-50 דקות להגיע משכם לאזור הפיגוע בירושלים.  

   

  המחבלת, בת 18, תושבת מחנה הפליטים עסכר הישן שליד שכם. מקורות פלסטינים בשכם אמרו ל-ynet כי אביה של המתאבדת הובהל לבית החולים לאחר שלקה בלבו אחרי ששמע כי בתו ביצעה את הפיגוע. המקורות אומרים ל-ynet כי המשפחה כבר פינתה את הבית במחנה הפליטים עסכר.

   

  המשגר, חבר בגדודי חללי אל אקצה של הפתח, אומר כי הזמן הקצר בו הגיעה המחבלת לירושלים מוכיח כי כל אמצעי הביטחון שנוקטת ישראל לא יצליחו למנוע מארגונו ומארגונים נוספים לפגוע בישראל ובכל נקודה בישראל בתגובה למעשי הפשע של ישראל".

   

  לדבריו, "ישראל חיסלה את מנהיגינו בשכם ובג'נין. היא מנחיתה מכות על העם הפלסטיני ומגבירה את המצור והלחצים על הראיס באמצעות המצרים, אבל ההתנגדות תימשך והתגובות שלנו למעשי הפשע של ישראל ימשיכו".

   

  המשגר אומר כי "מדובר בבחורה מאמינה ונבונה שרצתה לבצע את הפיגוע בתגובה להריגת בני עמה בידי האויב הציוני. עוד אומר המשגר כי על כל פעולה ישראלית יגיב ארגונו ובכל הכוח".

   

  לדבריו, הארגונים הפלסטינים ימשיכו להילחם בישראל, בכל מקום ובכל נקודת זמן, ושום הפסקת אש לא תחייב את ארגונו. "אם יימשכו הפשעים הישראליים אנו נמשיך בפיגועים, גם אם תתחיל ישראל בנסיגה מהגדה ולא רק מהרצועה. הישראלים סופם שייסוגו, כי המכות שאנו מנחיתים וננחית ייתנו את פירותיהם".

   

  גורמי ביטחון: המחבלים משתמשים בהקלות

   

  בהתייחס לעובדה שהמחבלת יצאה מעסכר בשכם, אומרים גורמי ביטחון: "אנחנו רואים מגמה של שימוש ציני של ארגוני הטרור, שמשתמשים בהקלות ההומניטריות שניתנות לאזרחים הפלסטינים".

   

  לדבריהם, "ראינו את זה לפני מספר שבועות בפיגוע ליד מעבר חבלה שבאזור קלקיליה, שבו מחבל רכוב על אופניים הגיע ליד השער החקלאי והתפוצץ באותו שער המשמש למעבר של פלסטינים לעבור דרכו ולעבד את אדמותיהם החקלאיות".

   

  אותם גורמים מוסיפים כי נעשה שימוש ציני בנשים, מחבלות-מתאבדות. רק בערב החג ובמהלכו נתפסו שש מחבלות, שתיים מהן התכוונו לבצע פיגוע בת"א, ארבע נוספות (שתיים הסגירו את עצמן) נתפסו באזור שכם.

   

  עוד אומרים גורמי ביטחון כי הדבר מוכיח שוב את חשיבות גדר הביטחון. הגדר הושלמה בחלקה הצפוני אך לא בחלקה הדרומי, מה שמאפשר למחבלים להגיע ולבצע פיגועים כמו בירושלים ביתר קלות. עם זאת מציינים גורמי הביטחון כי הגדר לבדה לא מספיקה, ויש להתייחס למכלול הדברים שמבצעים צה"ל והשב"כ, אם במעצרים מדי לילה ואם בפעילות בעקבות מידע מודיעיני. 

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  המחבלת. האב לקה בלבו
  צילום: איי פי
  צילום: איי אף פי
  הפיגוע בגבעה הצרפתית
  צילום: איי אף פי
  צילום: גיל יוחנן
  "נגיע לכל נקודה"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים