שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פאוול לערפאת: פנה מקומך, למען הפלסטינים
  בצעד חסר תקדים פנה פאוול בנימה אישית ליושב ראש הרשות הפלסטינית וקרא לו לפנות את מקומו על מנת שתוכל לקום מדינה פלסטינית. אתמול אמר פאוול בפגישת הקוורטט כי הקהילה הבינלאומית לא תתמוך עוד בפלסטינים ללא ביצוען של מספר רפורמות ברשות
  מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, פנה הערב (יום ה') ליושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וקרא לו לוותר על מקומו בהנהגת העם הפלסטיני. לדבריו, "רק כך יוכל ערפאת לזכות לראות את חלום חייו מתגשם - את הקמת המדינה הפלסטינית".

   

  פאוול אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים בניו יורק. בטון אישי, שבדרך כלל אינו מאפיין אותו, פנה לערפאת ואמר: "אדוני יושב הראש, עד מתי תחכה? כמה זמן אתה יכול להשאר בעמדתך, כאשר בני העם הפלסטיני סובלים? כעת אי אפשר להתקדם לעבר מימוש הבנות מפת הדרכים, כעת אי אפשר להגשים את חלומך - הקמת מדינה פלסטינית".

   

  הן ישראל והן ארצות הברית טוענות בתוקף כי ערפאת, הנצור במוקטעה שברמאללה מאז שנת 2001, מהווה מכשול לתהליך השלום. בהתאם לזאת, נציגים ישראלים ואמריקנים רשמיים מסרבים להפגש עמו.

   

  כבר אתמול, במהלך פגישת הקוורטט, טען פאוול כי "נמאס לחכות לרפורמות ברשות הפלסטינית, שאי ביצוען מעכב את מימוש מפת הדרכים. הקהילה הבינלאומית כולה מסכימה כעת שיש להפנות לפלסטינים עזרה רבה, על מנת להקל על מצוקתם, אבל רק לאחר שיבצעו חלק מהרפורמות הפוליטיות".

   

  פאוול התייחס בפגישה גם לתוכנית ההתנתקות שיזם ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, ואמר כי הנסיגה הישראלית מרצועת עזה ומחלק מהתנחלויות הגדה מהווה צעד קדימה, שיאפשר לפלסטינים לבנות מחדש את מנגנוני הביטחון שלהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נימה אישית. פאוול
  צילום: רויטרס
  צילום איי פי
  ידעו ימים טובים יותר. ערפאת ופאוול
  צילום איי פי
  מומלצים