שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עדויות משדרות: "עכשיו, אנחנו חושבים לעזוב"

  תושבים רבים בשדרות, גם כאלו שהתעקשו עד עתה להישאר בעיר, למרות ירי רקטות הקסאם, התחילו לחשוב ברצינות לעזוב לאחר הירי הקטלני. אבי לוי, אב לארבעה: "אנחנו מפחדים לחשוב שאנחנו מפקירים את הילדים שלנו"

  אחרי הירי הקטלני, שוקלים לעזוב: ירי הקסאם הקטלני בשדרות, שממנו נהרגו ילד וילדה בני שנתיים וארבע, גרם לשבר אצל רבים בשדרות. תושבים רבים, גם כאלו שהחזיקו מעמד עד עתה, אמרו בשיחה עם ynet שהם שוקלים לעזוב את העיר.  

   

  אילנה זהבי, אם לשני ילדים, בת 40, מתגוררת 16 שנים בשדרות: "אנחנו שוקלים ברצינות לעזוב. עד עכשיו עדיין אמרנו שזה הבית שלנו ולא ננטוש, אבל עכשיו אנחנו חושבים לעזוב. יש לימודים, עבודה וזה ישבש את כל שגרת החיים".

   

  "אנחנו עוברים ימים מאוד קשים. זה כמו רולטה רוסית, לא יודעים מתי זה יפול ואיפה יפול הפעם. אנחנו והילדים בחרדה גדולה, אי אפשר להתרגל לזה. אם נשאר, אולי זה יפול עלינו".

   

  אילנה משחזרת את רגעי החרדה בשיחה עם ynet: "הקסאם עבר ממש מעלינו. קורים ניסים, אבל בסוף זה יגמר רע. אנחנו חשים מתח, פחד, כעס. אנשים פה מאוד כועסים. כולם מבטיחים הבטחות, אבל לא עושים כלום. זה בלתי נסבל. ומה יהיה אחרי ההתנתקות? עוד יותר גרוע. מאוד קשה. אני מאוד נסערת".

   

  אבי לוי (42), אב לארבעה ילדים, מתגורר תשע שנים בשדרות: "היינו תוך כדי ההכנות לחג, בניית הסוכה ובישולים. שמענו את נחיתת הקאסם , רעש חזק מאוד וראינו את העשן. הילדים נבהלו מאוד. שמענו את כל הנייידות של משטרה ואמבולנסים. שמענו את הדיווחים. התקשרנו למשפחה ולחברים כדי לוודא שהכל בסדר. אנחנו מפחדים לחשוב שאנחנו מפקירים את הילדים שלנו. חייבים לעשות משהו. אולי צריך שכולם יעזבו את שדרות בבת אחת, אפילו ליום אחד, כדי שכולם יראו".

   

  "הרי אין לנו אפשרות לשכור מלון לתקופה ארוכה, יש פה עבודה ובתי ספר. מפחיד להיות פה. מצד שני, חושבים 'לי זה לא יקרה', אבל זה הולך ומתקרב, וזה מאוד מפחיד. עד עכשיו חשבנו שזה לא נורא ויעבור, אבל עכשיו מתחילים לחשוב אחרת".

   

  "ההורים שלי מאשקלון באו לחגוג איתנו את החג, וזה קרה. כולם מרגישים כמוני, ודיברתי עם אנשים פה בסביבה. זה מאוד מפחיד. יש לי אפשרות לעזוב לכמה ימים, ומה אז? מה יקרה עוד שבוע, שבועיים? חודש? מישהו צריך למצוא פתרון. זה 3-4 ק"מ מאיתנו".

   

  הדס טריקי, תושבת שדרות בת 25: "זה נפל ממש קרוב, אנחנו שמענו בום חזק. זה היה ממש מפחיד. הלכנו לראות, כי רצינו לעזור, אבל המשטרה לא נתנה להיכנס. זה ממש נוראי, עצוב כל כך. מתחילים לעלות דיבורים על לעזוב את העיר, כי אני לא יכולה יותר. זה מפחיד מדי. כל עוד שומעים רעש, וזה עוד נסבל איכשהו, אבל עכשיו זה ממש מוגזם".

   

  "זו טרגדיה, ממש טרגדיה. כולם בהלם. אנחנו רק רואים טלוויזיה, אפילו לא יכולים לשבת לאכול את ארוחת החג. ממש נשבר לנו. זה לא חיים, שיעשו כבר משהו. ולחשוב שקסאם זה טיל מפגר מבחינה טכנולוגית, מה יהיה כשהם ישתכללו?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ערב החג בשדרות
  צילום: איי פי
  צילום: חיים הורנשטיין
  ערב החג. פינוי הפצועים בשדרות
  צילום: חיים הורנשטיין
  צילום: חיים הורנשטיין
  התושבים ראו ונשברו. שכנים במקום נפילת הקסאם
  צילום: חיים הורנשטיין
  מומלצים