שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קולין פאוול: הקורבנות הם אלה שמתפוצצים בפיגועים - לא הפלסטינים
  בראיון ל"אל-ג'זירה" תקף מזכיר המדינה האמריקני את הכתב, שהציג את הפלסטינים כקורבן ואת ישראל כתוקפן. "הישראלים מנסים להגן על עצמם על ידי רדיפת האשמים", אמר. "האינתיפאדה הולידה טרור ולא השיגה דבר. הגיע הזמן להפסיקה"

  מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, הגיב היום (ד') בתקיפות כשנשאל על ידי כתב תחנת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" שאלה בה הוצגה ישראל כתוקפן והפלסטינים כקורבן.

   

  "אתה אומר שאנחנו מאשימים את הקורבנות, אבל מי הם הקורבנות? הקורבנות הם אלה שמתפוצצים בפיגועים ובתגובה מנסים הישראלים להגן על עצמם מהפיצוצים על ידי רדיפת האשמים", אמר פאוול.

   

  בהמשך הראיון היה פאוול חד בדרישתו מהפלסטינים להפסיק את האינתיפאדה. "יש קורבנות מכל הצדדים, אבל האם האינתיפאדה הביאה הישג כלשהו לעם הפלסטיני?

  האם היא סייעה בהתקדמות לקראת מדינה פלסטינית? האם ישראל הובסה בשדה הקרב? הגיע הזמן להפסיק עם זה. הגיע הזמן להפסיק את האינתיפאדה".

   

  פאוול הבהיר כי הנשיא בוש רוצה בהקמת מדינה פלסטינית, אבל היא תקום רק אחרי שהטרור ייפסק. "האינתיפאדה הולידה טרור ולא השיגה שום דבר בשנים הללו פרט לכך שהכלכלה הפלסטינית הדרדרה, והחיים באופן כללי הדרדרו. הישראלים בנו גדר כדי להתמודד עם הבעיה ואנחנו לא יכולנו לקדם את התוכניות הרבות שלנו".

   

  לשאלה על מעורבות ישראל בחיסול איש חמאס בדמשק, הגיב פאוול: "אין לי אישור למה שקרה. אני לא יכול להגיב על זה כי באמת אני לא בטוח מה קרה".

   

  פאוול התייחס בזהירות לממדי הנסיגה של צבא סוריה מלבנון. "אנחנו עדין עוקבים אחר התגובה הסורית להחלטת האו"ם. ראיתי הודעות מדמשק על נסיגה של חיילים סורים אבל אני לא יכול לאשר שהם באמת חזרו לסוריה ומהו מספר החיילים שהוחזרו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים