שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התיאטרון הערבי-עברי: פסטיבל עכו מתעלם מאיתנו
  התיאטרון היפואי מוחה על אי הכללתו באירועי חצי היובל המוקדשים לדו-קיום

  ימים ספורים לפני פתיחת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, המציין השנה חצי יובל להקמתו, נשמעות טענות נגד הפסטיבל מכיוון בלתי צפוי. במכתב להנהלת הפסטיבל מוחים אנשי התיאטרון הערבי-עברי על אי הכללתם בתוכנית "חצי יובל" המוקדשת לדו-קיום.

   

  "התיאטרון שלנו המפעיל תחת קורת גג אחת את התיאטרון המקומי ואת תיאטרון אל-סראייא, הוא תיאטרון פוליטי המחויב לדו-קיום. זהו תיאטרון שמהווה מודל ייחודי של שיתוף פעולה יהודי וערבי", הם כותבים ומוסיפים כי שיתוף הפעולה בין התיאטרון ביפו לבין פסטיבל עכו, שהחל בשנת 1990, פורה מעין כמוהו ולראייה היקף ההפקות שהעלה התיאטרון בפסטיבל ובהן "הפרוטוקולים של משפטי גבתי ויהודה מאור" (1990), "הערב רוקדים" (1991), "סמטת הכסאות הלבנים" (שזכה בפרס ההצגה הטובה), "ועדת האמת והפיוס" (2000) ו"נורמל קפה".

   

  המוחים כתבו כי "אנו רואים עצמנו כחלק מהותי של הפסטיבל, תורמים לרוחו, שותפים לדרכו האמנותית הייחודית ולמחויבותו החברתית. בנוסף להפקות

  של התיאטרון שהשתתפו בפסטיבל יגאל עזרתי וגבי אלדור - מיוצרי, מייסדי ומנהליו של התאטרון - שימשו בוועדה האמנותית של הפסטיבל וכשופטים בתחרות המתנהלת במסגרתו. אנו מוחים על ההתעלמות של הנהלת הפסטיבל מכלל פועלנו ומקוממת מכל היא העובדה שבימי העיון, על תיאטרון אחר, איננו מיוצגים בדיון על המחויבות הפוליטית של התיאטרון האחר , שאנו רואים את עצמנו כנציגיו המובהקים. אפשר לתקן עדיין את ההתעלמות התמוהה הזו מקיומנו ופועלנו. עלינו להיות מיוצגים בדיונים על התיאטרון הפוליטי, כי שם מקומנו".

   

  מפסטיבל עכו נמסר בתשובה: "במסגרת אירועי 'חצי יובל אורחים' יארח הפסטיבל את ההפקה 'משפט הסרבנים' שערך וביים יגאל עזרתי מנהלו של התיאטרון המקומי ביפו. כך שלומר שהפסטיבל מתעלם מפועלו של התיאטרון הערבי-עברי, יהיה פשוט לא נכון. הפסטיבל מכיר ומוקיר את פועלו של התיאטרון והיוצרים בו ובניגוד לטענות העולות מן המכתב, לא היתה כל התעלמות מעצם קיומו או השגות על השגיו ותרומתו".

   

  בכל הנוגע לאי היכללותו של התיאטרון בכנס העוסק בשאלות יסוד על תיאטרון אחר אומרים בפסטיבל: "הכנס אינו מתיימר לגעת בכל 25 שנות קיומו של הפסטיבל ומתוך כך אין בו פאנלים אלא הרצאות של יוצרים שונים מהארץ ומחו"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים