שתף קטע נבחר

אהוד ברק: זה לא אם, אלא מתי

ראש הממשלה לשעבר אישר בראיון בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, את ההשערות שרווחו לאחרונה במערכת הפוליטית ובתקשורת לפיהן הוא מתכוון לשוב לחיים הפוליטיים. ברק אמר כי יקבע בקרוב את המועד המדויק לשובו. לפני כחודש פורסם ב-ynet לראשונה דבר שובו המתוכנן של ברק לפוליטיקה למשך תקופה ארוכה

עשה לביתו, ועכשיו חוזר לזירה הפוליטית: ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, אישר הערב (שבת) כי הוא "שוקל בכובד ראש" לשוב אל החיים הפוליטיים בתקופה הקרובה.

 

בראיון בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, אמר ברק: "אני חושב שראוי להתייעץ עם חברים לפני שאקבע את המועד (של החזרה), את ההחלטה עצמה, אך בעיקר את המועד". בדבריו אלה, אישר למעשה ברק כי ההחלטה בדבר שובו לחיים הפוליטיים כבר התקבלה, וכל שנותר זה לקבוע את המועד הנכון מבחינתו לעשות כן.

 

דבר חזרתו של ברק אל החיים הפוליטיים אינו סוד זה שבועות ארוכים במערכת הפוליטית ובתקשורת, אולם רק הערב הסכים ברק לומר בקולו את הדברים.

 

בראיון הוסיף ראש הממשלה לשעבר: "אם אני חוזר היום, אני חוזר לריצה למרחקים רבים. גם אם אתמודד ולא אבחר לראש המפלגה ואהיה ח"כ מהשורה, אשאר במערכת זמן ארוך מאוד. זו לא חזרה לכמה שנים, אלא ריצה ארוכה. אני מבין שזו התחייבות ארוכת שנים".

 

במשך תקופה ארוכה העריכו במערכת הפוליטית ובקרב הפרשנים הפוליטיים כי ברק ישוב אל הפוליטיקה רק אם יוכל להבחר לראש ממשלה. ב-ynet פורסמה לראשונה בתחילת ספטמבר תוכניתו של ברק לשוב ולהישאר במערכת הפוליטית תקופה ארוכה, והערב אישר ברק את הדברים.

 

כמו כן מתח ברק ביקורת חריפה על התנהלות האופוזיציה, ואמר כי מפלגת העבודה צריכה להתעורר מהתרדמת שבה שקעה: "הנחת העבודה שלי היא שב-2005 תהיינה בחירות. יכול להיות שתהיינה בנובמבר או ביוני. תוכנית ההתנתקות תביא בהכרח לבחירות כלליות במדינה. בבחירות כאלו, תנועת העבודה, כדי להיהפך לגורם רלוונטי, מוכרחה להתעורר מן התרדמה שפקדה אותה בזמן האחרון. צריך לבחור ראש מפלגה, ולא להדיח את פרס. כל מי שרוצה להתמודד יכול לעשות זאת".

 

לברק נדבק בעבר הכינוי "תואם ביבי" בכל הקשור לתפיסתו הכלכלית, ובראיון בערוץ 2 דאג להתוות קו ביקורתי כלפי המדיניות הכלכלית של שר האוצר. "הדרך הבוטה והמקוממת שבה נתניהו מוביל את הדברים היא חמורה מאוד", אמר ברק.

 

"יש לו בראש דגם של ת'אצר. הוא רוצה לשבור את העובדים. אני מאמין שאת השינויים צריך להוביל תוך שיח עם העובדים כמו בסקנדינביה, ולא כמו בארה"ב או בריטניה. מפלגת העבודה חייבת לדעת לבקר את הממשלה בבוטות במקום שהיא שוגה, ולומר שהיא עשתה דבר נכון כשאלו נעשים".

 

נושא נוסף שהחליט ברק להפוך לנושא דגל הוא עניין המוסר השלטוני. בערוץ 2 מתח ברק ביקורת חריפה על התנהלות חבריו למפלגה: "אילו היתה אופוזיציה חיה ואמיתית, נושא השחיתות היה מרכזי מאוד. אני מצר על שבית המשפט העליון לא נוקט עמדה הרבה יותר בוטה כדי להחזיר את הנורמה היסודית של שלטון החוק למדינה. בימין הפוליטי השתרש מנהג ונורמה שבה עד שאתה לא מורשע בערכאה העליונה בפלילים ונמצא אשם, אתה קורבן למזימה פוליטית או לתרגיל ואתה בכלל 'צחי כשלג', כמו שקוראים לזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחליט על המועד. ברק
צילום: גלי תיבון
צילום: תומריקו
ההתנתקות תוביל לבחירות. שרון
צילום: תומריקו
צילום: אבי כהן
צחי כשלג? הנגבי
צילום: אבי כהן
צילום: תומריקו
רוצה לשבור את העובדים. נתניהו
צילום: תומריקו
מומלצים