שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: אלדד רפאלי

  "הם עוד חייבים לי כסף..."

  נכון, היתה תקופה טובה, אבל הניהול היה לא משהו, והיום יש הרבה יותר מקומות להופיע בהם. ערן צור משחזר

  הדבר הראשון שיש לי להגיד על ה'רוקסן', זה שהם עוד חייבים לי כסף, כך שעם כל הנוסטלגיה והרומנטיקה, הם גמרו את זה בצורה מאוד לא יפה. המקומות שקיימים היום, באופן יחסי ל'רוקסן', מנוהלים טוב והרבה יותר מציאותיים בסדר הגודל שלהם ובזהירות שהם נוקטים בכדי לא להיכנס לבורות שאי אפשר לצאת מהם. ברוק הישראלי, אם אתה מצליח לשרוד זמן ארוך, זה לדעתי, ההישג האמיתי. ב'רוקסן' התנהגו בשיטה של לדפוק קופה וללכת. היו שם הופעות עם המון אנשים בתקופה מסוימת - ויום אחד זה נסגר".

   

  ה'רוקסן' לא נולד משום מקום. קולנוע דן והפינגווין של האייטיז היו מועדוני מוזיקה מאוד מאוד חזקים וה'רוקסן' הוא התפתחות ישירה שלהם. ה'רוקסן', אמנם היה רחב ידיים בהרבה מהפינגווין וקולנוע דן ואני חושב שהוא הגיע לקהל שכבר היה בתקופה הזו בשל יותר, אבל הוא הוא היה התפתחות אינטגרלית של מה שהיה לפני כן.

   

  בתקופה הטובה, כשאורי ברק, איש הסאונד של 'מינימל קומפקט' ולירון תאני הפעילו את המועדון, היתה ב'רוקסן' מערכת הגברה טובה וגדולה. המתקן מבחינת מוזיקה היה טוב. אנשים באו כי הם רצו לקבל מוזיקה נטו בלי הקישוטים מסביב. היתה איזו פריחה אז, מבחינה מוזיקלית, אפשר גם לראות את זה בכמות האנשים הגדולה שהוציאה אז תקליטי בכורה ואלבומים שניים. אי אפשר להתכחש לכך שזו היתה תקופה פורחת. יכול להיות שזה קשור גם למצבה של ישראל באותו הזמן, לפני השבר הגדול של רצח רבין, האינתיפאדה השנייה ופיגועי ההתאבדות, וכמובן גם המצב הכלכלי שהיה אז יותר יציב. גם מצב המוזיקה בעולם היה שונה, זו היתה תקופה של להקות גדולות של רוק. אחרי זה, באמצע שנות ה-90 והלאה, זה נעשה מאוד לא אופנתי כל המופעים הגדולים האלה, עכשיו זה קצת חזר. ה'רוקסן' ישב על פינה כזו של זמן וגם של האבולוציה של מה שהיה לפני. 

   

  אבל ל'רוקסן' אין בלעדיות על הדבר הזה. זה שהם נסגרו, זה נורא חבל, והתקופה הזו עברה וגם זה נורא חבל, אבל אנחנו לא חיים על נוסטלגיה. יש פה עכשיו חיים של רוק. יכול להיות שהם לא זוהרים ומלאי קהל, אבל יש להקות חדשות כל הזמן. אז לא היה יותר מקומות מאשר היום, להפך, היום יש את ה'פטיפון', ה'פקטורי', 'תמונע', ה'בארבי', ההאנגר בנמל, אמפי ווהל, מועדון התיאטרון, קמלוט הקטן במרתף, זאפה ויש עוד המון מקומות. אז נכון שאין מקום אחד שמרכז את הכל, אז מה?

   

  הביאה לדפוס: מרב יודילוביץ'
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארז ארליכמן
  ערן צור
  צילום: ארז ארליכמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים