שתף קטע נבחר

פרשת "גן האתיופים": ש"ס ריעננה נהלים

בעקבות חשיפת ynet בדבר גן לאתיופים בלבד שנפתח בלוד, נמסר כי רשת החינוך של ש"ס רעננה את נהלי קבלת התלמידים החדשים לגני הילדים ובתי הספר, והבהירה כי יש לקבל ילדים ממוצא אתיופי לכל מוסדות הרשת. עוד נמסר כי העניין ייבדק לעומק עם צאת החג

בעקבות חשיפת ynet: ברשת החינוך של ש"ס רועננו היום (ג') הנהלים לגבי קבלת עולים חדשים. זאת כתוצאה מהפרסום לפיו גן ילדים בבית הספר היסודי-תורני רשב"י בלוד פתח השנה כיתת גן נפרדת לתלמידים ממוצא אתיופי בלבד.

 

אתמול פורסם כי ביום הראשון ללימודים נדהמו הורי כ-20 ילדים בגן בגילאי 2-4, יוצאי הקהילה האתיופית, לגלות שבגן של ילדיהם לומדים אתיופים בלבד. בשני הגנים הנוספים הקיימים בבית הספר, השייך לרשת המעיין התורני של ש"ס, לומדים ילדים "צברים" בלבד.

 

אחרי החג, ביום ראשון הקרוב, צפוי לבקר בגן יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, בליווי בכירי התנועה, על מנת לבדוק כיצד אירע שבגן זה למדו אתיופיים בלבד, וזאת בלא ידיעת ההנהלה. 


בש"ס הבהירו כי כבר בתחילת שנת הלימודים, בעקבות מקרים דומים שאירעו בעבר, הפיץ הרב עובדיה יוסף מכתב חתום לכל המנהלים ברשת החינוך של ש"ס, בו הוא מורה לרשום את בני העדה האתיופית בכל מוסדות הרשת.


היועץ למנכ"ל הרשת והממונה על גני הילדים, גיל דוד, אמר היום ל-ynet כי "אחרי החג נרד לבדוק את העניין לגופו. לא נזניח את המקרה. יש הנחייה ברורה ברשת לקבל כל ילד יהודי באשר הוא ובאופן פרטני יצאה הוראה לגבי ילדים מאתיופיה".


דוד סיפר כי ברשת למדו על המקרה רק מחשיפת ynet ואמר כי "הרב לא הודיע לנו על כך, שזה חמור מאוד לכשעצמו. אם באותו אזור ישנה התנגדות של הורים, המנהל אמור לדעת כיצד לתמרן ולפתור את הבעיה ובמידת הצורך להודיע להנהלת הרשת על מנת שנוכל לפתור אותה באופן יסודי ולצערנו לא כך נעשה במקרה זה. אני מתפלא על הרב ניסים בריח, שכן בבית ספרו ישנם גם כן ילדי עולים מאתיופיה, ועד היום הוא עסק בגישור ובשילוב ילדי העולים בקהילה".

 

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה  כי "תנועת ש"ס דוגלת באינטגרציה מלאה ואף מבצעת אותה. בשנים עברו, בשכונה הנדונה בעיר לוד, פעלו ארבעה גנים של רשת החינוך תוך אינטגרציה מלאה. בשנתיים האחרונות נפתחו שני גנים שאינם שייכים לרשת באישור משרד החינוך ואלה גרמו לשיבוש בפועל של האינטגרציה".


עוד נמסר כי "הרב ניסים בריח עצמו קיים מספר מפגשים עם בני העדה והבהיר להורים שנטישת ההורים הוותיקים בלתי ניתנת לשליטה על-ידי רשת החינוך. יש לציין כי ההורים האתיופיים הביעו בעבר לא פעם את שביעות רצונם מחינוך ילדיהם ומהצוות החינוכי של הרשת בעיר. הרב ניסה בכל כוחו למנוע את המצב הנתון".


מש"ס גם ביקשו להדגיש כי בלוד יש 17 מוסדות חינוך של הרשת ובהם יש אינטגרציה מלאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
(אילוסטרציה)
צילום: תומריקו
צילום: גלי תיבון
ישי. מרענן נהלים
צילום: גלי תיבון
מומלצים