שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סופו של סופרמן

  חייו של כריסטופר ריב השתנו לאחר הפגיעה הקריטית בחוט השדרה. הוא שותק בכל גופו, אך נאבק בפציעתו. לאחר שנים של טיפולים, הצליח להזיז את אחת מאצבעותיו ולשוב לדבר. ביום שבת הוא לקה בליבו, לאחר זיהום קשה שתקף אותו. הוא נפטר בבית החולים כשהוא מוקף ביקיריו

  בחודש מאי 1995 השתנו חייו של כריסטופר ריב. במהלך תחרות רכיבת סוסים, הועף ריב מסוסו, ושבר את צווארו. השבר גרם לקריעה של עמוד השדרה ולשיתוקו הכללי. הפגיעה בעמוד השידרה הייתה כה קשה, עד ששיתקה לא רק את גפיו, אלא גם את יכולת הנשימה שלו.

  שיתוק שכזה, גורר זיהומים קשים, אולם עקשנותו העילאית של ריב כנראה שסייעה לו להתגבר על הסכנות הרבות שארבו לו.

   

  לאחר חודשים ארוכים ומתישים של טיפולים, הצליח ריב חרף השיתוק, לנשום תקופות של שניות ספורות ללא המנשם המלאכותי. כך, הצליח להשיב לעצמו חלק מיכולת הדיבור שאבדה בשל הבעיה הנשימתית הקשה ממנה סבל.

   

  בשנת 2000 הצליח ריב להזיז את אצבעו המורה, ולאחר אימונים מפרכים, הצליח ריב גם לחזק את שרירי ידיו ורגליו על אף שנותרו משותקים. ריב גמר אומר בליבו לשוב וללכת, ועשה כל מאמץ כדי לזכות ליום המיוחל. באותה שנה, סיפר ריב כי יכולת התחושה בחלקים שונים בגופו שבה אליו.

   

  אלא שבשבוע שעבר חל המיפנה הדרמטי. ריב פיתח זיהום כללי חמור שהחל מפצע לחץ. המדובר בסיבוך המוכר אצל חולים משותקים הנשארים באותה תנוחה זמן רב. ריב אושפז באותו יום בבית החולים וקיבל טיפול אנטיביוטי תוך ורידי. לאחר החלמתו הוא שוחרר לביתו.

   

  ביום שבת האחרון לקה ריב בהתקף לב בביתו שבניו יורק. הוא הובהל לבית החולים במצב אנוש, כשהוא מצוי בתרדמת. יממה לאחר מכן, ביום ראשון, נפטר ריב כשהוא מוקף בבני משפחתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נאבק בגבורה במחלתו. כריסטופר ריב
  צילום: ישראל הדרי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים