שתף קטע נבחר

הערב: מאה הפגנות במאה ערים נגד ההתנתקות

מקריית-שמונה ועד שדרות, מול בית רה"מ בירושלים ובקיבוצו של ראש מנהלת ההתנתקות, ייערכו הפגנות נגד התוכנית. המטרה: להציג התנגדות ציבורית נרחבת למהלכיו של שרון, ולדרוש משאל עם על הנסיגה מגוש קטיף. את היישובים הסמוכים יזהירו המתנחלים: "הקסאמים כבר בדרך"

שלושה חודשים אחרי שהצליחו לחבר את גוש קטיף לכותל בשרשרת אנושית, יערכו הערב (יום ה') ראשי המתנחלים מאה הפגנות בו-זמנית ברחבי הארץ, תחת הכותרת: "ישראל מתחברת, ישראל לא רוצה להתנתק". גם הדרישה למשאל עם על תוכנית ההתנתקות תישמע בהפגנות.  

 

אירועי המחאה ייפתחו בשעה שש בערב, כאשר ההפגנה הראשית תיערך מול בית ראש הממשלה בירושלים.

 

עוד לפני ההפגנה הגדולה תתקיים תהלוכת לפידים, שתצא מחמישה יעדים בבירה לכיוון כיכר פריז. באמצעות מסך ענק שיוצב בכיכר, יוכלו המפגינים לצפות בחבריהם המקיימים אירועים דומים ברחבי הארץ - בשדרות, בבית-שאן, באשדוד, בנתניה, בפתח-תקוה, בקריית-שמונה, בשלומי וכן בקיבוץ שדה אליהו, קיבוצו של יהונתן בשיא - ראש מנהלת ההתנתקות.

 

ההחלטה להפגין במקומות רבים ברחבי הארץ אינה מקרית. ראשי המתנחלים הסבירו כי בכוונתם להדגיש את העובדה שישנה התנגדות עזה לתוכניתו המדינית של ראש הממשלה בקרב הציבור הרחב, ולא רק בהתנחלויות.

 

בהפגנה צפויים להשתתף חברי כנסת מקבוצת "המורדים" בליכוד, כמו גם מהמפד"ל ומהאיחוד הלאומי, שיוצבו בעיקר בפריפריות.

 

לאחר ההפגנות, ולקראת ההצבעה על התוכנית המדינית בכנסת, מתכננים ראשי יש"ע סדרת פעולות נוספות: עלייה של תושבי יישוב שלם לבית ראש הממשלה, הפגנות ענק בכיכר פריז וקמפיין אינטנסיבי סביב היישובים המועמדים לפינוי (אשדוד ואשקלון מול גוש קטיף וחדרה ועפולה מול צפון השומרון), כשהמסר במקרה זה יהיה: "הקסאמים כבר בדרך".

 

"ההפגנות הן ההכנה הטובה ביותר לקראת הבחירות או משאל העם, שיתקיימו תוך חצי שנה", אומר ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי. "מדובר בהמשך לשרשרת האנושית, התחברות בין כולם לכולם וזהו מסר מנצח". ח"כ אריאל משוכנע כי הבחירות בפתח. "העסק מתפרק לשרון תחת הידיים. אני מציע לו, במקום שתיגרר לבחירות - תוביל אותם, ויפה שעה אחת קודם".


פורסם לראשונה 13/10/2004 23:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"לא רוצים להתנתק"
צילום: גיל יוחנן
צילום: בועז אופנהיים
גם בקיבוץ של יהונתן בשיא
צילום: בועז אופנהיים
צילום: רויטרס
השרשרת האנושית
צילום: רויטרס
צילום: דן בלילטי
בחירות תוך חצי שנה. אריאל
צילום: דן בלילטי
מומלצים