שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש: פרסים ממשרד התרבות גם לזמר העברי

  מדי שנה יוענקו פרסים בחמש קטגוריות שונות ליוצרי ומבצעי הזמר העברי. ערך הפרסים הכולל 160 אלף שקל

  פרסום ראשון: שרת החינוך, התרבות והספורט לימור לבנת אישרה את המלצות המדור לזמר עברי שפועל מטעם המועצה לתרבות ולאמנות - והחליטה כי יוענקו מדי שנה חמישה פרסים ליוצרים ולמבצעים בתחום.

   

  "קיימת חשיבות עליונה בעידוד האיכות והמצוינות של יוצרים ומבצעים בתחום הזמר העברי. הפרסים החדשים מביעים את הוקרת המדינה לאנשים המעשירים את הזמר העברי ותורמים למורשת המוזיקלית של עם ישראל", נמסר. הפרסים יצטרפו לפרסי השרה הקיימים בתחומי המחול, המוזיקה (קלאסית), האמנות הפלסטית והספרות.

   

  על-פי המלצות חברי המדור - המוזיקאי אביהו מדינה, השחקן ששי קשת, איש רשות השידור יואב גינאי, העיתונאי עמוס אורן וד"ר נתן שחר - הפרסים שיוענקו הם פרס מפעל חיים בסכום 50 אלף שקל שיוענק ליוצר או מבצע שפעל לפחות 25 שנה בתחום, השאיר את חותמו על הזמר העברי וסייע להתפתחותו; פרס עידוד ליוצר ומבצע בתחילת דרכו בסכום של 20 אלף שקל; שלושה פרסים בסכום 30 אלף שקל יוענקו למלחין, מבצע וכותב שבלטו במהלך השנה החולפת.

   

  השרה תמנה ועד נאמנים ובו שבעה חברים שימנה את ועדות השיפוט השונות לכל אחד מחמשת הפרסים. את הפרסים תעניק השרה לזוכים בטקס חגיגי שייערך במהלך שבוע הזמר העברי החל בחודש מאי. ועדות השיפוט יחלו את עבודתן בשנת 2005.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות משרד החינוך
  קיבלה ההמלצות. לבנת
  באדיבות משרד החינוך
  לאתר ההטבות
  מומלצים