שתף קטע נבחר

אושרו עוד חצי מיליון שקלים לאבטחת ברק בחו"ל

בדיון נשמעה ביקורת מימין ומשמאל לדרישת האוצר להעמיד את תקציב האבטחה של רה"מ בחו"ל על 1.9 מיליון שקלים בשנה. ח"כ סלומיאנסקי: "המדינה מממנת את את ההוצאות לאבטחה של ברק הוא עצמו עושה כסף בחו"ל". ברק עצמו אמר כי "אני לא מעורב, זו החלטה של השב"כ"

ביקורת חריפה בוועדת הכספים על המשך מימון האבטחה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, בעת נסיעותיו לעסקים בחו"ל בעוד כחצי מיליון שקל. למרות הביקורת אישרה הוועדה את תוספת התקציב.

 

בדיון הוחלט כי נציגי משרד הביטחון והשב"כ יוזמנו לדיון מיוחד בועדת הכספים בעניין המשך מימון האבטחה של ראש הממשלה לשעבר בעת נסיעותיו. בדיון השמיעו חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה ביקורת חריפה נגד דרישת האוצר לתגבר את תקציב האבטחה של ברק בעת נסיעותיו לחו"ל בעוד חצי מיליון שקלים. עד עתה עמד התקציב על 1.4 מיליון שקלים ולאחר אישור התוספות בוועדה יעמוד התקציב על סך של 1.9 מיליון שקלים בשנה.

 

נציג האוצר אמר בדיון לחברי הכנסת: "תגבור תקציב האבטחה לברק הוא לפי החלטה של השב"כ לרגל ריבוי נסיעותיו לחו"ל. אנחנו באוצר משלמים על שירותי אנשי אבטחה אך אין שום הסדר עם ברק שיפריד את נסיעותיו לחו"ל למטרות עסקים או למטרות ייצוג המדינה. הקביעה היא של השב"כ אם יש צורך בהצבת המאבטחים ובכמה מדובר, לנו באוצר אין שיקול דעת בנושא".

 

ח"כ יצחק הרצוג מהעבודה ביקש לדעת האם קיים הסדר כלשהו שיפריד בין נסיעות לחו"ל למטרת עסקים או למטרת ייצוג של המדינה. ח"כ ניסן סלומיאנסקי התלונן כי "בהחלטה יש עיוות מחשבתי, בעוד המדינה מממנת את את ההוצאות לאבטחה של ברק הוא עצמו עושה כסף בחו"ל".

 

ח"כ ליצמן מיהדות התורה טען בדיון : "לא לכל דבר יכול לקבל ברק הוצאות עבור אבטחה. אם הוא נוסע פעמיים בשבוע לשיקגו ולניו יורק, צריך לעשות הסדר מי יממן את האבטחה לצרכי העסקים. חלק הוא צריך לשלם". ברק שהגיע היום לכנסת נשאל על סידורי האבטחה שלו והאם ראוי שיקבל תקציב עבור נסיעותיו והשיב: "אני לא מעורב, זו החלטה של השב"כ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק. ביקורת בוועדה
צילום: גלי תיבון
מומלצים