שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר זקפה: 77% מעדיפים 'סיאליס' על פני 'ויאגרה'
  נמשכת המלחמה בין שתי יצרניות התרופות לטיפול בבעיות זיקפה. "סיאליס": כבשנו שליש מהשוק הישראלי. מעדיפים אותנו בזכות חלון הזמן הארוך של 36 שעות. "ויאגרה": 80% ממשתמשי התרופה שניסו כדורים אחרים חזרו אלינו
  אז איך אתה אוהב את התרופה שלך לטיפול בזיקפה? על פי סקר שמפרסמת הבוקר חברת "לילי-ישראל", משווקת ה"סיאליס" – 77% מגברי ישראל מעדיפים את התרופה שלהם, על פני המתחרה הדומיננטית ביותר – "ויאגרה".

   

  במסגרת הסקר הוצע למטופלים לעבור מטיפול ב"ויאגרה" לטיפול ב"סיאליס" למשך 6 שבועות רצופים. תוצאות הסקר הראו העדפה ברורה (88%) להמשך טיפול בסיאליס, גם בקרב מטופלים אשר נטלו בעבר ויאגרה במינון המקסימלי (100 מ"ג).

   

  על פי הנתונים, מבין כלל הנבדקים הביעו 85% העדפה לאחת התרופות, ומתוכם העדיפו 88% "סיאליס" על פני "ויאגרה". הסקר נערך על ידי 50 רופאי משפחה ברחבי הארץ עבור לילי-ישראל והוא כלל 240 מטופלים בגילאי 40 ומעלה שנטלו ויאגרה לטיפול בבעיות זיקפה.

   

  אפשרות לזקפה במשך 36 שעות

   

  מניתוח ממצאי הסקר עולה, כי ההעדפה ל"סיאליס" נובעת בעיקר מן העובדה שהיא מאפשרת חלון זמן של 36 שעות – זאת לעומת "ויאגרה" היעילה ל-4 שעות בלבד. ב"לילי-ישראל" הזכירו גם את יתרונותיה הנוספים של התרופה – בהם היכולת ליטול אותה גם לאחר צריכת מזון או אלכוהול מתונה – ככאלו שגרמו למשתתפים בסקר להעדיף אותה על פני ויאגרה.

   

  לדברי החברה, מאז השקת התרופה באירופה בפברואר 2003 ובישראל ביולי 2003, היא השתלטה על נתח משמעותי משוק המכירות של הטיפולים בהפרעות זקפה. בכלל זה תפסה התרופה 30% מנתח השוק בברזיל, 33% בגרמניה, 32% בישראל, 37% באוסטרליה, 42% בצרפת, 43% בערב הסעודית ו-52% בדרום אפריקה.

   

  "סיאליס", השייכת לקבוצת "מעכבי ה-5PDE", פועלת באמצעות עיכוב בררני של אנזים בשם זה. פעולתה גורמת להרפייה של השריר ולזרימת דם אל תוך רקמת הפין, וכתוצאה עוזרת לגברים עם הפרעות בזקפה להגיע אליה ולשמר אותה. התרופה מסייעת לגברים להגיע לזקפה בעת גירוי מיני בלבד, והיא אינה מעוררת תשוקה ואינה מגבירה את היצר המיני.

   

  "פייזר" מציגה נתונים סותרים

   

  ל"פייזר", יצרנית ה"ויאגרה" יש, כמובן, נתונים אחרים לגמרי: מחקר אוניברסיטאי שנערך בבלגיה העלה כי כ- 80% ממשתמשי ויאגרה, שניסו תרופה אורלית אחרת לטיפול בבעיות זקפה, העדיפו להמשיך ולהשתמש בויאגרה; סקר שהוצג
  בכינוס אורולוגים בינלאומי בווינה לפני כמה חודשים, העלה כי 48% מהנשאלים אמרו ש"מטופלים רבים דיווחו על אכזבה מאיכות הזקפה בתרופות אחרות" ו-39% אמרו ש"מטופלים רבים דיווחו על אכזבה ממשך הפעולה שהובטחה בטיפול בתרופות אחרות".

   

  על פי ההערכות המקובלות בקרב רופאים, למעלה מ-50% מהגברים מעל גיל 40 יסבלו מדרגה מסוימת של הפרעות בזיקפה. עד 80% מההפרעות בזקפה נגרמות מסיבות רפואיות, ובכללן מחלות לב, כלי דם וסוכרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סקר זקפה: 77% מעדיפים 'סיאליס' על פני 'ויאגרה'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים