שתף קטע נבחר

גמליאל ללבנת: "מנוולת, אגמור אותך במרכז"

החצים שוגרו כלפי שרת החינוך לבנת שתמכה בהצעת החוק של ענבל גבריאלי בנוגע לייצוג הסטודנטים במל"ג. עוד נמנו על נפגעי חצי הזעם: יו"ר הקואליציה, גדעון סער, ח"כ גבריאלי ומזכירת סיעת הליכוד עליזה בראשי - "שלא העלתה הצעת חוק בגלל שאני יוצאת עם ה'אקס' של הבת שלה". מלשכת השרה לבנת נמסר: "הדוברת ודבריה לא ראויים לתגובה"

הכנסת העבירה אתמול (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק של חברת הכנסת ענבל גבריאלי, בנוגע לזהות נציג הסטודנטים הנוסף במועצה להשכלה גבוהה. אבל לא החוק עצמו יצר את הדרמה במליאה, אלא דווקא ח"כ גילה גמליאל, שהגישה אף היא הצעת חוק בנושא וגילתה כי יריבתה המושבעת השאירה אותה הרחק מאחור.


את חצי הזעם הפנתה גמליאל לעבר כמעט כל מי שנכח באולם. לשרת החינוך, לימור לבנת, שתמכה בהצעתה של גבריאלי, קראה "מנוולת", ואף איימה: "אני אגמור אותך במרכז".


יושב ראש הקואליציה, גדעון סער, זכה גם הוא לקיתון של רותחין כאשר גמליאל הודיעה: "אסגור אתך חשבון" אפילו מזכירת סיעת הליכוד, עליזה בראשי, "חטפה" כשחברת הכנסת הזועמת הודיעה: "רק בגלל שאני יוצאת עם ה'אקס' של הבת שלך לא העלית את החוק שלי להצבעה".


בשלב זה ניסה פטרונה הפוליטי של גמליאל, שר החקלאות ישראל כץ, לשכנע את גבריאלי להצמיד את הצעת החוק שלה לזו של גמליאל ובכך לפתור את העניין. אבל גבריאלי, ולבנת שתמכה בה, לא נשארו חייבות והודיעו: "אם גילה תבקש זאת יפה, ותבקש סליחה, נבקש לשקול להיעתר לבקשתה".


ח"כ רוחמה אברהם, שנפגעה גם היא בעבר מאמירה של גמליאל, שאמרה עליה שהיא העתק מזויף של שרת החינוך לימור לבנת, לא נשארה חייבת. אברהם ניצלה את קשריה עם סיעת ש"ס כדי לשכנע אותם לתמוך בהצעת החוק של גבריאלי, שכאמור, התקבלה בסופו של דבר.


המקור לסכסוך: מי ייצג את הסטודנטים?


תחילתה של הפרשה לפני חודשים ספורים, עת הניחה ח"כ גמליאל תיקון לחוק "המועצה להשכלה גבוהה". על-פי התיקון שהציעה, במקום נציג אחד מטעם התאחדות הסטודנטים במל"ג, שהוא יו"ר ההתאחדות, יהיו שני נציגים - כאשר החבר הנוסף יהיה "נציג המכללות האקדמיות", שאף הוא יגיע מהתאחדות הסטודנטים.


כאן נכנסה לתמונה ח"כ ענבל גבריאלי, שהניחה לאחרונה הצעת חוק מנוגדת, לפיה החבר הנוסף במל"ג יהיה דווקא יו"ר ארגון הסטודנטים - ארגון גג המייצג את הלומדים ב-29 המכללות האקדמיות שאינן קשורות להתאחדות. 


שרת החינוך, לימור לבנת, הספיקה אף היא להתערב בנושא. היא הגישה עירעור לממשלה, שמנע את הבאת הצעת החוק של גמליאל להצבעה במליאת הכנסת. בתגובה אמרה גמליאל כי "לפני ששרת החינוך מתערבת, שתלך להשלים את התואר האקדמי שלה. אין לה שמץ של מושג מה קורה באקדמיה, אז שלא תתערב". 

 

מלשכת שרת החינוך נמסר בתגובה לדברי ח"כ גמליאל: "הדוברת ודבריה לא ראויים לתגובה".


פורסם לראשונה 20/10/2004 20:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עצבנית. גמליאל
צילום: צביקה טישלר
צילום: משרד החינוך
לבנת. "היא לא ראוייה לתגובה"
צילום: משרד החינוך
צילום: אתר הכנסת
המנצחת. גבריאלי
צילום: אתר הכנסת
מומלצים