שתף קטע נבחר

עשרות רבנים בגילוי דעת נגד סרבנות

כ-70 רבנים מהציונות הדתית חתמו על גילוי דעת, שמבטא התנגדות חריפה לפסק ההלכה שפרסם הרב שפירא, אשר קרא לסרב פקודה לפינוי יישובים במסגרת תוכנית ההתנתקות

עשרות רבנים מהציונות הדתית פרסמו הערב (יום ה') גילוי דעת נגד הקריאה לסרב פקודה.

 

זאת בעקבות דבריו של הרב אברהם שפירא, הרב הראשי לשעבר ומבכירי המנהיגים הרוחניים של הציונות הדתית, שקרא לסרב פקודה והצהיר: "חיילים ושוטרים יראי שמיים צריכים להבהיר כבר עכשיו למפקדיהם שכשם שלא יחללו שבת ולא יאכלו טרפות, כך לא ייעקרו יהודים מבתיהם".

 

גורמים המקורבים לרבנים סיפרו, כי גילויי הדעת ופסקי ההלכה המנוגדים, מוכיחים למעשה כי מתבקעים סדקים שהולכים וגדלים בין רבני הציונות הדתית לבין עצמם. זוהי למעשה השתקפות של הסדקים בתוך החברה עצמה.

 

בגילוי הדעת שפורסם הערב נכתב: "אנו, רבנים נאמני הציונות הדתית אשר תלמידנו משרתים בצבא, רואים בשמירה על לכידות צה"ל ערך לאומי ומוסרי, בהיותה תנאי הכרחי לקיומנו בארץ כמדינה ריבונית.

 

"אף כי יש בינינו הסבורים כי תוכנית ההתנתקות המוצעת הנה משגה חמור ומסוכן, כולנו מתנגדים בכל תוקף לסירוב לפקודה לביצוע תוכנית זו אם תממש. אנו נקראים וקוראים להכיר בסמכותן של החלטות הממשלה והכנסת בהכרעות מדיניות וצבאיות. אנו קוראים לממשלת ישראל ולמנהיגי הציבור לפעול ברוח של אחדות ישראל מתוך כבוד והתחשבות הדדית".

 

למעלה מ-70 רבנים חתמו על נייר העמדה, ובהם: ראשי ישיבת הר עציון, הרב אהרון ליכטנשטיין והרב יהודה עמיטל. ראש ישיבת הקיבוץ הדתי עין צורים, הרב יואל בן נון. ראשי ישיבת שיח יצחק, הרב שג"ר והרב יאיר דרייפוס. ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה הרב יובל שרלו, ראשי ישיבת הקיבוץ הדתי מעלה גלבוע: הרב דוד ביגמן, הרב שמואל ריינר והרב יהודה גלעד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יואל בן נון. חתם על גילוי הדעת
צילום: שאול גולן
צילום: זום 77
הרב יהודה גלעד. הצטרף לחותמים
צילום: זום 77
צילום: זום 77
שפירא. סדקים בחברה
צילום: זום 77
מומלצים