שתף קטע נבחר

עמרי שרון נחקר בפרשת "עמותות הקש"

חבר הכנסת ובנו של ראש הממשלה נחקר שוב במשרדי היאח"ה בבת-ים בפרשת מימון הבחירות המקדימות בליכוד ב-99'. שרון נחקר למעלה מ-12 שעות ואפשר שנדרש גם לקבלת הכספים מהמיליונר סיריל קרן

בנו של ראש הממשלה, חבר הכנסת עמרי שרון, התייצב הבוקר (יום א') לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת-ים. שרון נחקר למעלה מ-12 שעות ושיתף פעולה עם חוקריו. מדובר בהמשך החקירה בפרשת מימון הבחירות המקדימות בליכוד, שנודעה בשם "עמותות הקש".

 

ח"כ שרון חשוד בגיוס בלתי חוקי של כספים לקמפיין של אביו בבחירות לפריימריס בליכוד בשנת 1999. הוא נחשד בשעתו בעבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק המפלגות ובשורה של עבירות נלוות, ובהן רישומים כוזבים במסמכי תאגיד וגיוס כספים בניגוד לחוק מחברות ומתורמים בחו"ל.  

 

החקירה בפרשה נפתחה בשנת 2001 לאחר שהמשטרה חשדה כי ראש הממשלה ובנו עמרי גייסו בניגוד לחוק מיליוני שקלים לצורך מימון הפריימריס לראשות הליכוד ובהמשך גם לצורך מימון הקמפיין של שרון לראשות הממשלה. 

 

גם מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, חקר את הפרשה וזו העלתה כי במהלך הפריימריס של שרון בוצעו העברות כספים שלא כדין והוקמו חברות-קש לצורך העברת הכספים למטה הבחירות של שרון.

  

פרשה נוספת: סיריל קרן

 

הסעיפים הנוגעים לפרשת "עמותות הקש" הופרדו מן הפרשה האחרת, הנושאת מאפיינים דומים - פרשת סירין קרן. אך אפשר שגם על פרשה זו נשאל היום בנו של ראש הממשלה.   

 

בפרשת סיריל קרן עלה החשד שהמיליונר הדרום-אפריקני העביר 1.5 מיליון דולר לחשבונו של גלעד שרון, כדי לכסות תרומה לא חוקית שקיבל אריאל שרון בפריימריס של הליכוד ב-2001. שרון חשוד שרימה את המשטרה ואת מבקר המדינה והעלים מהם את העברת הכסף.

 

בעדות שנתן גלעד שרון לפני חצי שנה בבית משפט השלום בתל-אביב, הודה שקיבל שלושה מיליון שקלים מסיריל קרן, אך ציין שההלוואה מקרן היתה בהסכם בעל פה ואין בידיו מסמכים שיעידו שקיבל את הכסף. 

 

לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את התיק נגד אריאל שרון בפרשת האי היווני, העריכו קצינים במשטרה שבמערכת אכיפת החוק יהיו זהירים שבעתיים בנוגע לחומר החקירה בפרשת סיריל קרן: "נקבע רף חדש לעבירות של אישי ציבור, ורף חדש בנושא ראיות", אמרו הקצינים.


פורסם לראשונה 24/10/2004 00:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
נחקר. עמרי שרון
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
האב, הבן וסיריל קרן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
צילום: אבי כהן
גלעד שרון
צילום: אבי כהן
מומלצים