שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היום: הלימודים החלו בתשע במחאה על האלימות
  אתמול אחר הצהריים הצטרפו גם מורי ארגון המורים העל יסודיים לעיצומי הסתדרות המורים, במחאה על גל האלימות של תלמידים נגד מורים. משרד החינוך: שביתות לא יפתרו דבר

  הבוקר (יום ב') החלו הלימודים בכל בתי הספר ברחבי הארץ בשעה השנייה (9:00), במחאה על האלימות הגואה של התלמידים בבתי הספר. הצרה היא, שתלמידים רבים ודאי יראו בתוספת שעות השינה "פרס".

   

  אתמול הודיע ארגון המורים העל יסודיים כי יצטרף להסתדרות המורים ולא יקיים לימודים בכל הארץ בבתי הספר העל יסודיים, כולל חטיבות הביניים, בין השעות 08:00 ל-09:00.

   

  לדברי ארגון המורים העל-יסודיים, "משרד החינוך אינו מעניק למורים את הכלים המתאימים כדי להתמודד עם התופעה".

   

  מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, קרא מוקדם יותר לקיים במהלך השבוע בכל בתי הספר שעת חינוך מיוחדת, שתוקדש לדיון בנושא האלימות, השלכותיה והשפעותיה.

   

  מנתונים שרוכזו בהסתדרות המורים עולה כי תופעת האלימות בבתי הספר נגד מורים ותלמידים, שכיחה הרבה יותר מהדיווחים שמגיעים לתקשורת ולרשויות החוק. "בערב יום השנה להירצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, אנו מצווים לעשות כל שביכולתנו כדי למגר את תופעת האלימות בחברה הישראלית. האלימות בבתי הספר הינה פצצה חברתית. תלמיד אלים בבית הספר הוא גם ילד אלים בבית וברחוב", אמר וסרמן.

   

  וסרמן קרא למשרד החינוך, למשטרה, לרשויות המקומיות ולציבור ההורים לשים את המלחמה באלימות בראש סדר העדיפויות. "על כל המערכות לפעול בתקיפות ובקשיחות למיגור האלימות. האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה והחברה הישראלית".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מתנגד באופן נחרץ להשבתת תלמידים מלימודיהם. עם זאת, המקרה הנדון ומקרים אחרים שאירעו לאחרונה, מחייבים התייחסות לנושא בתוך כותלי בית הספר. בתוך כך, הנחתה מנכ"לית המשרד, רונית תירוש, את בתי הספר, להקדיש את שיעורי המחנך במהלך שבוע זה לדיון בנושא האלימות.

   

  תירוש הדגישה כי "אי אפשר לנתק את מעשי האלימות בבית הספר מהמתרחש בחברה הישראלית אשר חיה במתח מתמיד של פיגועים, מצב כלכלי קשה ועלייה משמעותית באלימות של החברה". במשרד הוסיפו כי השבתת לימודים לא תפתור את בעיית האלימות.


  פורסם לראשונה 24/10/2004 13:28

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רחל הירש
  לפעול למיגור האלימות. וסרמן
  צילום: רחל הירש
  צילום: גדי קבלו
  המורה שנפצעה משקית שזרק תלמיד. פיירברג
  צילום: גדי קבלו
  צילום: גבי מנשה
  שביתה לא תפתור את הבעיה. תירוש
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים