שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שירה ברחובות

  במסגרת אירועי 70 השנה למותו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק, החליטו בעיריית תל-אביב לעטוף את תושבי העיר בשירה עברית. במהלך חודש דצמבר יתנוססו פסוקי שירה בשדרות העיר וברחובותיה, על גבי אוטובוסים, בתחנות הרכבת ועל מבנים ציבוריים. במקביל תתקיים תחרות כתיבת שירים מטעם העירייה

  בחודש יולי מלאו 70 שנה למותו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. במסגרת האירועים השונים לציון תאריך זה החליטו בעיריית תל-אביב-יפו בשיתוף עם בית ביאליק להשיק פרוייקט חדש שמטרתו העלאת קרנה של השירה העברית. במסגרת הפרוייקט "שיר על הדרך", ייחשפו תושבי העיר והמבקרים בה לפסוקי שירה שיתנוססו בשדרות העיר וברחובותיה, על גבי אוטובוסים, בתחנות הרכבת, על משטחי פרסום החוצות של העירייה ועל גבי מבנים ציבוריים.

   

  את 70 השירים שבתיהם יוצגו ברחבי תל-אביב-יפו בחרו חברי ועדת המומחים הציבורית הכוללת את עורכי המוספים הספרותיים בני ציפר וזיסי סתוי, חוקרי השירה פרופסור יהודה פרידלנדר ועודד ולקנשטיין וכן אילנה צוקרמן ואסף ענברי. פרוייקטים דומים נעשו בעבר בתל-אביב ברמה מצומצמת בלבד כשבמסגרתם נתלו שירים מתורגמים על עצי השדרות בעיר, אך זו הפעם הראשונה בה יוקדש המרחב הציבורי לשירה העברית.

   

  במסגרת הפרוייקט תשיק עיריית תל-אביב-יפו גם תחרות נושאת פרסים לכתיבת שירה שתהיה פתוחה לתושבי העיר בלבד. ספר שירה פרי עטו של מחבר השיר הזוכה בתחרות ייצא לאור בהוצאת הספרים "אחוזת בית". השיר הזוכה וארבעה שירים נוספים, שיימצאו ראויים על-ידי חבר השיפוט בתחרות, ייתלו בחוצות העיר. ארבעת מחברי השירים הנוספים יזכו בתלושים לקניית ספרים ברשת חנויות סטימצקי. כל חמשת השירים ייכללו בחוברת שירים מיוחדת ויוקראו במרתון השירה שייסכם את הפרויקט.

   

  כל מועמד רשאי להגיש לתחרות שיר אחד בשפה העברית שבו בין 4-12 שורות. את השיר יש להגיש למדור הפרסים העירוניים בעיריית תל-אביב-יפו או באמצעות דואר אלקטרוני (eliasaff_r@mail.tel-aviv.gov.il) כשהוא מנוקד ובשישה עותקים כשאליו מצורף צילום תעודת הזהות של הכותב ופרטיו. מועד אחרון להגשת השירים נקבע ל-7 בנובמבר בשעה 16:00. חבר השיפוט, שימונה על-ידי ראש העיר רון חולדאי, יכלול חמישה חברים בהם חוקרי ספרות, עורכי מוספי ספרות, משוררים ונציגי העירייה.

   

  "נחשפתי לרעיון בצרפת באחד הביקורים שלי בעיר, אבל מדובר ברעיון שיושם בערים מרכזיות שונות כמו ניו-יורק ואמסטרדם", מספרת פרופסור זהר שביט, חברת מועצת העיר ויועצת ראש העיר לענייני תרבות, "הרעיון הכללי הוא להפיץ את אמנות השירה ולעטוף את הציבור באשר יילך בשירים. מצד אחד נציג את אוצרות השירה העברית ומהצד השני נהפוך את הציבור לשותף בחוויית השירה באמצעות התחרות, אחרי הכל תל-אביב-יפו היא העיר העברית הראשונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביאליק. במלאת 70 שנה למותו תלבש העיר העברית הראשונה שירה
  צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים