שתף קטע נבחר

סקר: רק 55% מוכנים לגור ליד אתיופים

עוד קובע סקר "גיאוקרטוגרפיה" כי 75% מהישראלים לא מעוניינים שילדיהם יתחתנו עם יוצאי אתיופיה. 72% חושבים עליהם מחשבות שליליות ורק שליש אומרים: הם עושים מוזיקה מצוינת

כור היתוך? סקר שנערך על-ידי חברת "גיאוקרטוגרפיה" ויוצג היום (ה') במסגרת יום עיון בנושא הקהילה האתיופית בראי התקשורת, חושף נתונים מזעזעים על מה חושבים הישראלים הוותיקים על עולי אתיופיה. כך מפרסם "ידיעות אחרונות".

 

כך, למשל, רק מחצית מהישראלים מוכנים לגור בקרבתם, רק רבע מוכנים לאפשר לילדיהם להתחתן עם אתיופים, ורק 17% מוכנים שעולה מאתיופיה יהיה חבר כנסת שלהם.

 

72% מהישראלים חושבים על האתיופים מחשבות שליליות: 11% חושבים שהם פרימיטיביים, 10% חושבים שהם לא יהודים, 8% חושבים שהם מביאי מחלות, 8% חושבים שהם בעלי השכלה נמוכה, 5% חושבים שהם עבריינים, והשאר חושבים שהם עצלנים ומוזנחים. כ-30% אחרים חושבים, לעומת זאת, שהם אנשים טובי לב, שקטים וחברותיים.

 

כור ההיתוך הישראלי המפורסם פוסח על עולי אתיופיה. הישראלים הוותיקים לא כל-כך מוכנים לחיות בקרבתם. רק 75% מהישראלים מוכנים שילדיהם ילמדו עם ילדים. 55% מוכנים לגור לידם, 26% בלבד מוכנים שילדיהם יתחתנו אתם. 38% מוכנים שעולה מאתיופיה ייצג את אזרחי המדינה בחו"ל, ורק 17% מוכנים לקבל ח"כ אתיופי.

 

בנושא ההשתלבות בארץ סבורים 42% מהישראלים כי עולי אתיופיה לא השתלבו בארץ. 48% חושבים שהעולים השתלבו במידה מסוימת, ו-57% חושבים שהחברה הישראלית לא שילבה אותם בתוכה. רק 9% סבורים כי עולי אתיופיה עובדים ותורמים למען המדינה. עם זאת, 50% סבורים כי הם משרתים בצה"ל.

 

הישראלים סבורים כי עולי אתיופיה מופלים לרעה ויש חוסר שוויון כלפיהם. 49% סבורים כי המדינה אשמה במצבם העגום ובאי-קליטתם, 37% מאשימים את האוכלוסייה הוותיקה בישראל, 6% מאשימים את משרד הקליטה, 2% מאשימים את עולי אתיופיה באי-קליטתם, ו-2% מאשימים את כולם. בסוף הסקר התגלתה נקודת אור אחת: 33% סבורים כי לעולי אתיופיה השפעה חיובית על התרבות בארץ ובעיקר על השירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
עולים מאתיופיה חוגגים את חג הסיגד
צילום: מאיר פרטוש
מרכז קליטה
צילום: לע"מ
מומלצים