שתף קטע נבחר

פאריז: ממתינים לבדיקת מח העצם של ערפאת

רשת הסי.אן.אן דיווחה כי רופאיו של יו"ר הרשות בפאריז סבורים שהוא חולה בלוקמיה. מקורות פלסטיניים מסרו ל-ynet שכעת ממתינים לתוצאות בדיקת מח העצם של ערפאת. לדבריהם, ערפאת איבד את ההכרה מספר פעמים מאז הגיע לבית החולים, ומצבו אינו טוב. יועצו של ערפאת: הבדיקות מראות שאין סכנה לחייו

מצבו הקשה של ערפאת: דגימות מח העצם של ערפאת נלקחו לבדיקה, והתוצאות צפויות להתקבל היום (א') - כך מסר גורם פלסטיני ל-ynet. בבדיקות אלה יתברר אם ערפאת אכן לוקה בסרטן הדם, כפי שדיווחה רשת הסי.אן.אן.

 

לילה שהיד, השגרירה הפלסטינית בפאריז, הכחישה את הדיווח: "הרופאים שללו לעת עתה את האפשרות של לוקמיה. יש אפשרויות אחרות". מקורות פלסטיניים מסרו ל-ynet שערפאת איבד את ההכרה מספר פעמים מאז הגיע לבית החולים, ומצבו אינו טוב.

 

יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אמר היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי מהבדיקות האחרונות שנערכו עולה כי לא נשקפת סכנה לחייו של ערפאת. לדבריו,"הבדיקות האחרונות הראו שערפאת אינו סובל ממחלה המסכנת את חייו וכי ניתן לרפא את מה שהוא סובל ממנו".

 

גורמים אחרים אמרו לרשת הסי.אן.אן ש"ערפאת אינו בשליטה מלאה מבחינה מנטאלית, ואינו מסוגל לקבל החלטות חשובות או לתקשר עם סביבתו בצורה בהירה". לדברי המקורות, "תם עידן ערפאת".

 

גורם פלסטיני בכיר דיווח כי מצבו של ערפאת קשה אך יציב, וכי לא נשקפת סכנה לחייו. שר החוץ ברשות הפלסטינית, נביל שעת', אמר כי העדכון האחרון הוא שערפאת סובל מדלקת, אך לא פירט באיזו דלקת מדובר. 

 

שעת' אמר בשיחה עם רשת הטלוויזיה "אל ערבייה" כי שוחח עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שביטא באוזניו הערכה על האהדה הגדולה ברחוב ובצמרת הפלסטינית ליושב ראש הרשות.

 

נראה כי יועצו של ערפאת, ג'יבריל רג'וב, הסיק מסקנות מהירות מדי, כשהודיע כי ערפאת אינו חולה בסרטן. "האפשרות שערפאת חולה בסרטן נשללה. הבדיקות שנעשו לו מצביעות על כך שהוא צפוי להחלים ממחלתו בקרוב מאוד", אמר.

 

מטוסו של יו"ר הרשות נחת ביום שישי בפאריז, והרופאים במקום החלו בסדרת בדיקות מקיפה.

 

מוחמד דחלאן, שיצא אף הוא לפאריז במשלחת המלווים של יו"ר הרשות, אמר: "ערפאת מקבל טיפול טוב. הבדיקות הנן מקיפות, והרופאים הצרפתים בוחנים את כל האפשרויות". לדבריו, "הלילה או מחר בבוקר כבר נוכל לדעת הרבה יותר על מצבו". גורם רשמי מסר: "רוב הזמן ערפאת ישן, אך הוא לא במצב של תרדמת. כשהוא ער הוא מודע לסביבתו".

 

הסיכויים לשרוד לוקמיה בגיל הזה - קלושים

 

מקור פלסטיני בכיר אמר לעיתון "א-שארק אל אווסט" כי בין הבדיקות שיעבור ערפאת, ישנה גם בדיקה לאיתור רעלים. לדבריו, זוהי אחת הסיבות האפשריות למחסור בטסיות דם שנתגלה אצל ערפאת בבדיקות המוקדמות.

  

הדובר לא שלל אפשרות לפיה הוחדר סם בעל השפעה איטית למזון שהוגש לערפאת, וסיפר כי כל מי שהיה מעורב בהכנת והגשת מזונו של ערפאת - נחקר.

 

מנהל המכון ההמטולוגי בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה, פרופ' עופר שפילברג, מומחה לסרטן הדם, הסביר: "כ-80%-90% מהחולים בלוקמיה בגיל 75 אינם מועמדים לטיפולים כימותרפיים. האלטרנטיבה היא להחזיק את החולה בחיים ולייצב אותו. מכיוון שזו מחלה עם מהלך סוער, ההישרדות הממוצעת בגישה הזו היא בדרך כלל שלושה חודשים".

 

סיכוייו לשרוד את המחלה הקשה בגילו (75) נמוכים מאוד, ורבים הסיכויים כי תוך חודשים ספורים הוא יעבור מן העולם, הסביר שפילברג.

  

"המחלה היא מחלה שמקורה במח העצמות, שם נוצר הדם. במח העצם התאים מתפתחים מתאים צעירים – לתאים מאוד בשלים. בעקבות שינוי גנטי באחד מתאי האב של מח העצם, המחלה גורמת לעצירת התפתחותם של תאי הדם ולשחרור תאים לא בשלים לזרם הדם", הוסיף. 


פורסם לראשונה 30/10/2004 15:47

 

בהכנת הידיעה השתתף עופר מאיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ערפאת בפאריז. לא נשקפת סכנה לחייו
צילום: איי פי
צילום: sky news
מובהל לבית החולים הצרפתי
צילום: sky news
צילום: איי אף פי
דאגה בבית החולים בפאריז
צילום: איי אף פי
צילום: זום 77
רג'וב. ערפאת לא חולה בסרטן
צילום: זום 77
מומלצים