שתף קטע נבחר

היבואנים: שיעורי המכס על מוצרי מזון מטורפים
בדיקת איגוד לשכות המסחר: המס על יבוא בשר בקר טרי או מצונן עומד על 190%; שיעור המכס המוטל על מוצרי חלב ושמנת עומד על 153%

שיעור המס על מגוון מוצרי מזון מיובאים עומד על עשרות ולעיתים על מאות אחוזים. כך עולה מבדיקת אגף יבוא ומכס באיגוד לשכות המסחר, כחלק ממאבקו להורדת תעריפי המכס על מוצרי מזון בסיסים המיובאים לישראל.

 

מהבדיקה עולה, כי המס על יבוא בשר בקר טרי או מצונן עומד על 190%, ועל בשר כבש מיובא גובים מס של 50%.

 

עוד עולה מהבדיקה, כי שיעור המכס המוטל על מוצרי חלב ושמנת עומד על 153%, כשעל חלב ושמנת מרוכזים מוטל מכס הנע בין 52%-212%. על חמאה וממרחים חלביים גובים מס בשיעור של 140%. שיעור המכס על דבש טבעי מיובא מגיע עד ל-255%, ועל גרעיני תירס לפופקורן מוטל מכס עד לגובה של 114%.

 

לדברי אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, "מדובר בנתונים שערורייתיים ונעדרי תקדים. האוצר מחויב ברפורמה מיידית בכל הקשור במסוי מוצרי מזון".

 

לדבריו, "שיעורי המכס בלתי נסבלים וגורמים להשפעה מיידית על מחירי המוצרים המקבילים המיוצרים בישראל, כאשר את פערי המחיר נאלצים לשלם הצרכנים.

 

בדיקת פרטי מכס נוספים מגלה כי על צ'יפס תפו"א קפוא מוטל מכס של 50% - אבל לא פחות מ-2.4 שקלים לק"ג. על דגים טריים מוטל מכס של 15% ותוספת של עד 4,500 שקלים לטון. על אגוזי אדמה קלויים (בוטנים) מוטל מכס של 40% ועל שקדים – 30%.

 

לפי לין, "שיעורי המיסוי על מוצרי מזון הם פנטסטיים. דרושה רוויזיה מיידית במדיניות האוצר ממיסוי על מוצרי מזון".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
בשר בקר מחלת הפרה המשוגעת
צילום: איי אף פי
מומלצים